Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 22.04lts miért laggol...

Ubuntu 22.04lts miért laggol a billentyűzet ha írni akarok?

Figyelt kérdés
Fájdalmasan lassú az egész bemenet főleg Visual Studio Codeban. A karakter lenyomása után akár 1mpt is kell várni de ha törölni akarok van hogy többet is vár mire sikerül neki. Laptop, Ryzen 7 5800, 3050Ti. Adtam neki 5Gb ramot ,8 magot, guest additions telepítve, 3D gyorsítás bekapcsolva és még így is borzasztó.

2023. szept. 14. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne virtuális gépből futtasd, úgy sosem lesz olyan, mint ha natívan futna.
2023. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

BIOS-ban engedélyezve van a virtualizáció?

Milyen programban hoztad létre a virtual gépet?

2023. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oracle VM VirtualBox.

Egyetem van rá szükség programozás tárgyhoz mivel jobban preferálják ha abban dolgozunk. Érdekes,hogy többieknek nem produkálja ezt pedig úgy csináltam mindent ahogy az oktató kérte

2023. szept. 14. 23:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden más gyors? Egér, animációk, ablakmozgatás, stb?


Megpróbálhatod a billenytűzet/egér elkapást, hátha segít

2023. szept. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A VirtualBox-ot felejtsd el és használj normális virtualizációt (VMware)
2023. szept. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az egérrel és az animációkkal nincs baj csak amilyen lassan megjeleníti a leütött karaktert
2023. szept. 15. 13:41
 7/9 gentoojedi ***** válasza:

Kérdező! Kérdeznék.


A fordító miatt linuxon programoztok vagy linuxon kell futnia is natívan a programnak?


Ha linuxon kell futnia, akkor: Grafikus alkalmazásokat fejlesztetek vagy terminálban futó/karakteres alkalmazások?

2023. szept. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Linuxon kell futnia és terminálban futó/karakteres programokat írunk.
2023. szept. 15. 21:34
 9/9 gentoojedi ***** válasza:

Akkor teljesen feleslegesen raktál fel grafikusan ubuntut. De igazából mindegy. Akkor válts át konzolra és szerintem megszűnik a problémád.

Virtualboxban a jobb oldali ctrl és az F2...F6-tal tudsz át menni. (Alt nem kell)

2023. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!