Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért fut egy rövid időre a...

Miért fut egy rövid időre a PowerShell? Vírusos a gép?

Figyelt kérdés

Nem szoktam nézni a feladatkezelőt, így nincs sok tudásom a dologban, azonban most ahogy megnyitottam rögtön a gép bekapcsolása utána a feladatkezelőt, láttam, hogy kis százalékban, de fut valami Microsoft Compatibility Telemetry és a PowerShell.

Az előbbi elvileg biztonságos program, azonban a PowerShell-nél olyan félelmem van, hogy mi van, ha illetéktelen fér hozzá a géphez? Felugró ablakok nem voltak, pusztán a feladatkezelőben jelentek meg rövid ideig.



2023. szept. 30. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy normál program összetevője is lehet. Ha nem használsz tört programokat, aktivált rendszer, kétes helyekről beszerzett szoftvereket, akkor már csak az maradna, hogy valaki átküldte vagy linkelte és rávett hogy telepíts egy programot, ami nem azt csinálja amit állítottak róla. Erre is kicsi az esély.
2023. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pár hónapja lett a Windows újra telepítve. Aktiválva van (termékkulccsal) és nem látogatok meg semmilyen kétes linket vagy webhelyet. Programok közül mindössze a Chrome, Discord, VLC és az Office van telepítve. Az utóbbi is eredeti, nem kalózkodott.

Mivel nem csinálok a gépen semmi olyan dolgot, ami miatt letöltenék valami olyat, amit nem kéne, így én se gondolom, hogy vírus lenne a gépen. Jeleket se látok rá, a gép gyors, a fiókjaimban sincs ismeretlen aktivitás.

Csak mégis azért félelmet keltő a tudat, hogy láttam a PowerShell-t futni, mert egy dolgot biztosan tudok, hogy a hackerek előszeretettel használják. És nem tudok reális okot, ami miatt a PowerShell futna induláskor. Ez zavar a leginkább.

2023. szept. 30. 14:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, allitsd at a jelszavaidat ha nagyon akarod, rakd ujra a windows-t.
2023. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!