Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » LaTeX-ben hogyan lehet az...

LaTeX-ben hogyan lehet az alábbit megcsinálni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan parancsot definiálni, amivel beírom, hogy

\KULCSSZAVAK{első,második, harmadik}

És az output ez lesz: #első; #második; #harmadik

Tehát vesszők szerint felbontja és külön formázza az elemeket



2023. okt. 3. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem Bard-ot, a problémát leírva neki.

Bízom benne, hogy jó választ adott (én már nagyon régen használtam a LaTex-het):


A LaTeX parancs definiálásához, mint például a \Keyword, amely a három argumentumán alapuló hashtag verziókat adja ki, a következő kódot használhatja:


Kódrészlet

\newcommand{\Keyword}[3]{#1, #2, #3}


Ez a kód azt mondja a LaTeX-nek, hogy definiáljon egy új \Keyword nevű parancsot, amely három argumentumot vesz fel. Amikor a \Keyword parancsot használja, a LaTeX a három argumentum szövegével helyettesíti, a hash szimbólum (#) előtagolásával minden argumentum előtt.


Íme egy példa a \Keyword parancs használatára:


Kódrészlet

\Keyword{első}{második}{harmadik}


Ez a kód a következő kimenetet eredményezi:


#első, #második, #harmadik

A \Keyword parancsot arra is használhatja, hogy már változókban tárolt szöveget hashtagezzen. Például a következő kód:


Kódrészlet

\newcommand{\keywordOne}{első}

\newcommand{\keywordTwo}{második}

\newcommand{\keywordThree}{harmadik}


\Keyword{\keywordOne}{\keywordTwo}{\keywordThree}


szintén a következő kimenetet eredményezi:


#első, #második, #harmadik

A \Keyword parancsot bármely LaTeX dokumentumban használhatja, beleértve a cikkeket, könyveket és prezentációkat. Ez egy kényelmes módja a szöveg hashtagelésének a dokumentumaiban, ami hasznos lehet közösségi médiában közzétett bejegyzésekhez és egyéb online tartalmakhoz.

2023. okt. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de az lenne a lényeg, hogy tetszőleges számú argumentumra legyen definiálva egyszerrre, ne külön egyre, kettőre, háromra, stb. Ezért is nem biztos, hogy az argumentumos megközelítés a jó, hanem inkább valami string manipulációs.
2023. okt. 8. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Huh, lehet én rákeresnék LaTeX könyvek szerzőire és megkérdezném tőlük a helyedben, vagy valamilyen TUG-fórumon tudhatnak mégé segíteni.

[link]

2023. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de az a tapasztalatom, hogy a fórumok megszűntek kábé 10 éve, és nem működnek, behaltak, nem aktívak már. A Facebook-on néztem, ott nem létezik LaTeX magyar csoport, de még külföldit se láttam. Kicsit elveszve érzem magamat.
2023. okt. 8. 23:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezen kívül még egy csomó kérdésem lenne, töbnyire specifikusan magyar LaTeX kérdések.
2023. okt. 8. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!