Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint op rendszer vélemén...

Linux Mint op rendszer vélemények?

Figyelt kérdés
2023. okt. 11. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Az operációs rendszer legfőbb feladata, hogy felhasználói programok futását tegye lehetővé. Úgy gondolom, hogy ennek messzemenőleg megfelel :-) Konkrétabban mire vagy kíváncsi?
2023. okt. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
2023. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

El kell donteni, mire akarod hasznalni a gepedet es ennek megfeleloen valasztani eszkozt. Gepet is, OS-t is. Van dual boot opcio is.

En windowsos gepet hasznaltam, mellette ubuntut fejleszteni. Fejlesztesre jo is volt, volt, amit windowson jobban szerettem, de linuxon is volt, ami konnyebbseg volt. Visztont voltak buktatok is, problemak is, amikkel nem tudtam megbaratkozni.

Most van egy macem is, hat igy osszessegeben en azt tudom mondani, hogy nem ugyanarra veszem elo egyik, vagy masik gepet. Es ezert nincs univerzalis valasz. Ha facabookozni akarsz, akkor tokmindegy. Ugyis te fogod tudni, mire akarod hasznalni a geped es te fogod kitapasztalni, hogy ahhoz mi a megfelelo.

2023. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Stabil, használható. Nem úgy, mint a vindóz.
2023. okt. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó választás, ha mindennapi átlag használatra Linux rendszert keresel.
2023. okt. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2023. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én Mintet használok Windows 10 mellett dualbootban, szerethető rendszer, jó kis alkalmazásokkal.

Talán még a Windows-nál is felhasználóbarátabb.


Néha a Cinnamon DE crashel, de amúgy jó kis rendszer

2023. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó pár éve már csak Linuxot használok, a Linux Mint manapság már tényleg felhasználóbarát. A windows xp után hardver szempontból már nem tudtam volna használni a gépemet windowssal. 10-12 éve teljesen áttértem a Linuxra, ma már a Windows nekem teljesen idegen. Szerencsére a munkaköröm sem követeli meg a számítógép használatot, így teljesen függetlenedtem.

Pedig én még az 5-ös MS-DOS-sal kezdtem a pályámat, config.sys-t, autoexec.bat-ot berheltem 40MB-s winchesteres, 1MB RAM-os 286-os gépen, amin a turbo gomb 12MHz-ről 25MHz-re gyorsította a gépet.

Király volt, aki a Norton Commander helyett Volkov Commander-t használt. Na meg a Turbo Pascal ...

2023. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én a Linux Mint XFCE rendszert használom, nagyon tetszik, jobb mint a Cinnamon és Mate verziók. Gyorsabb, letisztultabb, szerintem szebb is.


Chrome, Netfix, Tiktok, egyéb netes alkalmazások szépen futnak rajta, gyorsabb mint a Widnows, a böngészés is.


Azért kezdtem el használni mert a Win10-et már elavultnak, instabilnak éreztem, a Win11 meg nem tetszik annyira.


Régebbi gépekre ideálisabb a Linux Mint/Ubuntu szerintem (3+) évesekre, mivel mindig is az volt a tapasztalatom, hogy az újabbakban lévő hardvert nem tudja olyan hatékonyan kezelni, pl videokártya, ami látszik a görgetésekben, videónézés során is. Kicsit több időt kell várni mire tökéletesítik, optimizálják a drivereket. Az én laptopom 2019 vagy 20-as és ryzen 3500u proci van benne, amikor új volt, nem futott még stabilan, viszont most már az új verziók stabilak ezen is.

2023. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán a legjobb, de a kezelőfelület is számít! Én az XFCE-re esküszöm!
nov. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!