Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 40°C az SSD-nek, 37 a HDD-nek...

40°C az SSD-nek, 37 a HDD-nek normális? Az jó úgy, vagy nem?

Figyelt kérdés
Ma letöltöttem a HD Sentinelt, félévente-évente rá szoktam nézni a lemezeimre, hogy minden okés-e, vagy sem. Ma ránéztem a hőmérsékletre, és azt láttam, hogy 40 a belső SSD, és 37 a külső HDD. Ez így rendeltetésszerű?
2023. nov. 5. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen normális, HDD 50-ig okés, SS felmehet egészen 80-ig is, ezek bőven hűvös értékek.
2023. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A három legnagyobb merevlemez-gyártó asztali, belső merevlemezeinek adatlapjait megnézve:

- [link]

- [link]

- [link]

az üzemi hőmérséklet 0 és 60 °C közé teszik így a 37-40 °C-os hőmérséklet "elfogadható".

2023. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak saját tapasztalat de SSD-k gyakran kamuznak a hőmérsékletükről. Nekem van olyan SSD-m ami évek óta pont 40 fokos, mindegy hogy használom vagy mennyi a külső hőmérséklet.
2023. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!