Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet törölni a Windows...

Hogy lehet törölni a Windows 11-ben a vendég felhasználót akkor, ha nem hagyja törölni, mert hibaüzenetet ír ki?

Figyelt kérdés

Hibaüzenet: "XY Vendég felhasználót nem lehetett eltávolítani"


Szeretném törölni a második, "Vendég" felhasználót, mert hiába van egyébként beállítva, (a mellékelt képen nem, mert különben nem ajánlja fel a törlés lehetőségét..) a fenti pipa üressé tételével, hogy ne kérjen jelszót és felhasználónevet a számítógép használatához, de ez nem működik akkor, ha két felhasználó van... ezért törölném a másodikat, de azt meg nem hagyja és még csak meg sem indokolja, hogy miért nem..


Neten is átbújtam a megoldásokat, de nem találtam.


Nincs valami egyéb módja, amivel meg lehetne mégis erőszakolni és törölni azt a francnak való vendég felhasználót?


[link]


(Nekem picit lassan tölt be a google drive link, kb 15 másodperc kell neki valamiért..)


A lényeg, hogy a laptop indításakor nem akarok semmilyen jelszót beírni, hanem azt szeretném, ha az asztal fogadna közvetlenül.



nov. 10. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

1, Indítsd rendszergazdai jogosultságokkal a programot, amivel törölni akarod.

2, ha nem működik, akkor a CMD programot kell rendszergazdai jogokkal indítani, és írj be valami itt talált parancsot:


[link]


Ha esetleg nem tudod, hogy kell rendszergazdai jogokkal indítani, akkor jobb egérgomb a Start menüben az ikonon, aztán "Futtatás rendszergazdaként", és a felugró ablakban engedni kell neki, hogy módosítást hajtson végre.

nov. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is, köszi a választ!


1, --> A "netplwiz" volt ez, ahol törölni akartam, elindítottam rendszergazdaként, azonban sajnos ugyanaz az eredmény :(


2, --> Elindítottam a parancssort rendszergazdaként, majd a kapott linken olvasott parancsot "net localgroup users Visitor /delete" beírtam, de ez az üzenet fogadott:

"A megadott helyi csoport nem létezik."

Beírtam "Visitor" helyett "Vendég" néven is, ahogyan a netplwiz beállításban is megjelenik... de akkor is ez az eredmény :(


Nem értem, hogy miért "tagadja le" hogy létezik, mert egyrészt ott van a netplwiz beállításnál is.. illetve a bejelentkezési felületen is feldobja.

nov. 11. 01:48
 3/4 A kérdező kommentje:

Update: Viszont valami hihetetlen történt, amit nem tudok megmagyarázni, mert nem logikus (nekem legalábbis...) de most már nem kéri a logint kötelező jelleggel indításnál :D


Tehát megoldódott a probléma, csak erről semmi jelet nem kaptam, mert ugyanúgy nem tudtam eltávolítani a vendég fiókot, ahogy eddig.. illetve a cmd parancs is a fentebb látható elutasító szöveget dobta fel.


Mind1, engem már így nem zavar, csak érdekes :D


Köszi!

nov. 11. 01:52
 4/4 musicbox. válasza:

Legközelebb, ha feltelepíted a win 11-et akkor utána így tudod megoldani, hogy ne kérjen pin-t bootoláskor:


1.Gépház/Fiókok/Bejelentkezési lehetőségek/A fokozot biztonság érdekében Windows Hello-bejelentkezés csak Microsoft-fióknál legyen engedélyezve ezen az eszközön (ki)

2.Futtatás/netplwiz

3.Pipa kivétele a számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni, majd Rendszergazdák kválasztani, ezután Ok gomb, majd megadni a Microsoft rendszergazda jelszavat

4.Kész

jan. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!