Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meg tudom oldani minimális...

Meg tudom oldani minimális informatikai ismeretekkel, hogy 3 számítógépen (A város különböző pontjain vannak nem egy internet alatt) bármelyikébe belépve lássam a másik kettő meghajtóit? Esetleg mobillal is még ha korlátozottabban?

Figyelt kérdés

Anlydeskkel próbálkoztam de az csak két gépet köti össze De ott se ment a file csere. Áttöltése se működött.

Hallottam hogy windowsban is van valami ilyesmi lehetőség. mindhárom gépem Windows van a telefon androidos de az ha probléma akkor kihagyom ha csak a három Windows zal megoldható akkor kiegyeznék azzal is


nov. 23. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
teamwiever még müxik?
nov. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod. Kész megoldásokat tudsz alkalmazni azok minden hátrányával együtt.


Az ideális megoldásod a három pont valamelyikén létrehozni egy VPN szervert és a többi eszközzel csatlakozni hozzá, de ez minimális tudással nem megy.


Működő megoldás lenne felhőbe dolgozni és ott tárolni a mindenki számára elérendő fájlokat, de ha a felhő nem self hosted (ez minimális tudással megint nem megy), csak harmadik fél szolgáltatását tudod használni, ami adatvédelmi szempontból aggályos.

nov. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Teamviewer tényleg jó. Viszont engem letiltott "Üzletszerű felhasználás" címén, pedig csak egy ismerősnek adtam távsegítséget.


Azóta a Remote Utilities-t használom.

[link]

Ez teljesen ingyenes, megy androidról is.

Lehet fájlt küldeni/fogadni, távoli gépet leállítani, használat közben csetelni, stb. Nem jelentkezteti ki a gép elött ülő felhasználót, mint pl. a Windows Távoli asztal.


Én egy gépet (host) érek el több gépről (viewer).

nov. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Simán megoldható smb megosztással. De nem lenne biztonságos.

De FTPs szervert tehetsz rájuk.

nov. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A nem biztonságod mit jelent? Véletlenül is nézegetik ezeket hackerek hatha találnak valamit? Nem vagyok hackerek célpontja nem atomtitkokat örzök, de intim családi fotók is vannak egyik másik gépen és nem örülnek ha valami hacker megtalálná és kirakná a netre...
nov. 24. 06:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, sok ezer gép keresgél véletlenszerű ip-ken nyitott portokat, ha talál támad. Az emberek megzsarolása a cél, azaz pénzszerzés. Minden gépre minden percben jut próbálkozó, nem kell ehhez atomtitkokat örzőnek lenni. Vagy lekódolják vagy közszemlére teszik vagy csak kárt okoznak zombivá teszik a géped. De ezek nem emberek hanem más zombi gépek.


Egyébként a routeren elég smbhez beengedni (portforwardolni) a 445 belső portot, és egyből úgy megy mint lan-on.

Sajnos az emberek többsége 10 karakteresnél rövidebb windows belépési jelszót használ így aztán azt könnyen feltörik. Sajnos smb-n nincs 'autoban' azaz akárhányszor akármilyen sűrűn akármikor próbálkozhatnak.


Talán ha 2-65 ezer közti külső portal és routeren szűrt külső ip-vel használnád még biztonságosan elmenne 2 gép esetén, de a dinamikus ip miatt kissé nehézkes.

nov. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tehát gépenként így: [link]

De figyelmeztetlek: ha nincs beállítva a WAN host IP akkor fel leszel törve.

A kapcsolatot egyébként TLS titkosítás védi.

nov. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez a feltörés és gépbe behatolás veszélye akkor is fennáll ha anly deskkel úgy vannak a gépek állandóan bekapcsolva hogy bármikor beléphetnek én magam egy másikról?
nov. 25. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!