Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gamingre melyik linux disztro...

Gamingre melyik linux disztro a legjobb valasztas?

Figyelt kérdés
dec. 3. 10:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Egyik sem.
dec. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Amelyikhez van drivere a vidikarinak.
dec. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Az ilyen embernek mért fájna ha azt írná "játékra" ?
dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%

Mi a baj a Windows-zal?

Tényleg érdekelne, most már azért elég korszerű hardverek vannak, és a MS is helyre rakta a rendszert.

Már nem az XP korszakát éljük...

dec. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
4: Nézz utána, hogy van összerakva a 11. A mai napig ott van benne egy fél XP, a rendszer egyik fele klasszikus Win32, a másik UWP, a tálcára gyakorlatilag csak rá van húzva egy skin... Az egész egy nagy tákolás. Még a DOS alapú Windowsokból is vannak maradékok, pedig azért a 3.1 is már elmúlt 30 éves.
dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

És ez mivel cáfolja meg azt amit írtam?

Működik, teszi a dolgát és már nem fagy le a rendszer, mint az XP idejében.

Mindegyik oprendszer egy tákolás azt vesszük...

dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik rolling release. Akár arch, de a steamos (ami amúgy arch alapú) kifejezetten játékra van. Manjaro is jó lehet. Ha nem használtál még linuxot, akkor a Mint egy nagyon jó választás.


Steamen egyébként be kell kapcsolni a protont (pár kattintás), utána sok windiwsos játék menni fog. Ha máshonnan van meg egy játék, akkor Lutris-szal vagy Playonlinux-szal tudod gui-ból állítgatni a dolgokat, illetve vannak telepítő scriptjeik is. A protondb-t érdemes megnézni, hogy adott játékról mit írnak, megy-e.


Egyébként, a legnagyobb probléma az anticheat. Simán letiltja a futást, ha linuxon vagy (wineból futtatod), ha a játék fejkesztői nem engedélyezték azt.

dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

#4 csak pár példa, hogy milyen bugokkal találkoztam az elmúlt időszakban a támogatásának végéhez közeledő Windows 10-ben:


- Sima felhasználói jogosultságú fióknál nem tudom beállítani, hogy ne legyenek animációk stb., mert újraindítás után visszaáll (Win11-nél is)

- Ha a start menüben áthúzok egy programot a rögzített programokhoz, akkor 70%-ban nem tudom utána onnan elindítani, és újra kell indítanom a start menüt egy scripttel

- Múltkor az egész gépet újra kellett indítanom, hogy a gyors elérésből eltávolíthassak egy mappát. Explorer újraindítás sem segített....

- néha nem működik az ablakok méretezése a Windows+nyíllal, és újra kell méreteznem őket, ha pl. két ablakot akarok egymás mellett, elehmert először nem tudom


Nem bug, de zavaró:

- Random felesleges és zavaró értesítések (múltkor pl. Deadpool promócióról)

-

dec. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Véletlen elküldtem, szóval


#4 csak pár példa, hogy milyen bugokkal találkoztam az elmúlt időszakban a támogatásának végéhez közeledő Windows 10-ben:


- Sima felhasználói jogosultságú fióknál nem tudom beállítani, hogy ne legyenek animációk stb., mert újraindítás után visszaáll (Win11-nél is)


- Ha a start menüben áthúzok egy programot a rögzített programokhoz, akkor 70%-ban nem tudom utána onnan elindítani, és újra kell indítanom a start menüt egy scripttel


- Múltkor az egész gépet újra kellett indítanom, hogy a gyors elérésből eltávolíthassak egy mappát. Explorer újraindítás sem segített....


- néha nem működik az ablakok méretezése a Windows+nyíllal, és újra kell méreteznem őket, ha pl. két ablakot akarok egymás mellett használni, sokszor nem tudom először méretezni őket középen

- párszor nem töltődnek be a rögzített programok ikonjai a Start menüben, vagy csak késve, főleg, ha mappában vannak


Nem bug, de zavaró:


- Random felesleges és zavaró értesítések (múltkor pl. Deadpool promócióról)

- Frissítés és leállítás esetén újraindul a gép a leállítás előtt


Több gépen, több telepítés mellett is előjöttek ezek, és nagyon zavaró a legtöbb!


Windows 11 meg eddig max 1 hónapot bírt nálam két gépen....

dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 SIDLER22 ***** válasza:
40%

RHEL vonalon ott van a Nobara Linux például (Red Hat > Fedora > Nobara Linux): [link]

Debian alapon ott van a Pop!_OS (Debian > Ubuntu > Pop!_OS): [link]

Vagy közvetlen Arch-ból átírva a Garuda Linux: [link]


Ezek a három főbb disztrók kb legjobb Gaming barát rendszerei. Amúgy tök büszke vagyok magamra. Tizedik kommentelőként sikerült végre választ adnom a kérdésre.

dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!