Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Jól látom, hogy az OpenOffice...

Jól látom, hogy az OpenOffice csak 32 bites Windowsra tölthető le? Egyáltalán ha Excelt ,Word-öt szeretnék alapszinten használni és ingyenesen, akkor az OpenOffice a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Úgy látom csak Linuxra ajánl 64-biteset, de lehet rossz helyen keresem.

2022. máj. 17. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Libre Office
2022. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ez miért baj??

64 bites rendszeren működnek a 32 bites programok is. Sőt... pl. a Steam indítója is 32 bites, csak hogy egy ismert példát mondjak. ;-)

De egyébként: én is inkább a LibreOffice-t javasolnám. Nagyjából ugyanaz, ugyanazon "őstől" ered mindkettő, csak a LibreOffice-t SOKKAL intenzívebben, és gyorsabban fejlesztik. És van belőle natív 64 bites változat Windowsra is.


"Excelt ,Word-öt szeretnék alapszinten használni és ingyenesen, akkor az OpenOffice a legjobb választás?"

Etimológiailag kötekednék.

Ha TÁBLÁZATKEZELŐT, és SZÖVEGSZERKESZTŐT szeretnél alapszinten használni és ingyenesen, akkor az OpenOffice VAGY a LibreOffice az EGYIK legjobb választás.

Szóval nem Word meg Excel, hanem szövegszerkesztő és táblázatkezelő. Tudom, a Microsoft által uralt oktatási rendszerünknek hála már nem is említik nevén a dolgokat, hogy az ember már szövegszerkesztő helyett is reflexből egy konkrét terméknevet mondjon, de ez most más kérdéskör. :-)

Hogy mi A LEGJOBB, az azért erősen véleményes is. Én a LibreOffice-t használom több, mint egy évtizede (oké, nem teljesen... eleinte még OpenOffice-t használtam, aztán amikor látványosan lehagyta a Libre, akkor váltottam... de gyakorlatilag az az OpenOffice leszármazottjának is tekinthető). Használhatnám a MS Office-t, munkámból adódóan ingyen megkaphatnám, de miért használjam, ha az (személyes vélemény) rosszabb?

Arról se feledkezzünk meg, hogy több más hasonló termék is van. OnlyOffice, WPS Office, Softmaker FreeOffice, vagy pl. a kevésbé ismertek közül: Calligra, Gnome Office (AbiWord + GNumeric), stb, stb. Nem lehet objektíven elmondani, hogy "na, ez a legjobb". Ez függ az egyéni preferenciáktól is. Pl. harmatgyenge gépre egyértelműen AbiWordöt tennék, mert nagyon keveset eszik, és amire kell, arra 99%-ban teljesen megfelel. Én mondjuk már futottam bele olyasmibe, ami kellett volna, de nem volt rá képes, de a felhasználók több, mint 90%-ában olyasmi fel sem merülne. Ha valakinek kardinális kérdés, hogy nagyon-nagyon hasonlítson kinézetre a Microsoft termékeire, akkor meg a WPS-t tudnám mondani.

Szóval: ha a magánvéleményem érdekel, én a LibreOffice-t tartom a legjobbnak, de korántsem csak ez az egy ilyen szoftver létezik. ;-)

2022. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem most már.

Azt hittem a 32 bites nem megy el a 64 bites rendszeren, de így már világos.

Amit talán nem írtam, hogy ami a legfontosabb a Microsoft Office-szal való kompatibilitás, oda-vissza, akár az egyikben, akár a másikban készült a fájl, ill. az sem hátrány ha hasonlít a Microsoftosra, de ez nem előfeltétel, viszont ha lehet ne igényeljen túl nagy géperőforrást, de azért valamennyi gépigénye lehet, mert a gép nem harmat gyenge, viszont mellette ha szeretnék mást is futtatni akkor ne fogja nagyon.

Ezek tükrében melyik lehetne az optimális?

2022. máj. 17. 16:10
 4/5 Szirty ***** válasza:

"64 bites rendszeren működnek a 32 bites programok is."


Általában. De ez messze nem igaz mindegyikre!

2022. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Alap szinten a google-ben online elérhető office appok is jó lehetnek.
2022. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!