Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wordben nem tudom nyomtatni a...

Wordben nem tudom nyomtatni a korrektúrát?

Figyelt kérdés
Van egy megjegyzésbuborékokkal korrektúrázott Word fájlom. Az egyik munkahelyi gépen viszont hiába van bekapcsolva a véleményezés, ha rámegyek a nyomtatásra, a nyomtatási nézetben már nem jelenik meg, és a nyomtatott papírlapokon sincs rajta a korrektúra. Egyszerűen nem értem, a többi gépen ugyanez a fájl teljesen normálisan kerül nyomtatásra. Mit kellene tenni, hogy ki lehessen nyomtatni a megjegyzésekkel együtt?

dec. 19. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A nyomtatási ablakban ki kell választani, hogy mik kerüljenek nyomtatásra.
dec. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez mekkora kőkor.

Még mindíg nem pdf-ből nyomtatnak a "munkahelyeken"..?

dec. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
#2: Miért is kellene egy aktuálisa szerkesztett dokumentumot egy nyomtatás kedvéért pdf-be konvertálni? Ez pont az a helyzet, amikor tök felesleges a pdf-et belekeverni.
dec. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Tán azért kéne pdf-be konvertálni, mert csak egy kattintás? Bár a munkaidő "látszólagos" kitöltése lényegesebb, mint az eredményesség lehet.
dec. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Tehát akkor mindent meg kellene tenni, ami "csak egy kattintás"? Na, pont ez a "munkaidő látszólagos kitöltése". Tekintve, hogy előnyt nem jelent.

Ha elküldünk valamit kizárólag megtekintési céllal, vagy közzéteszünk valamit, ott igen, oda kell a pdf. De ahhoz, hogy kinyomtassunk valamit, amit utána valószínűleg továbbszerkesztünk, ott csak egy felesleges extra lépés a konverzió. Ami nem is fogja megoldani a problémát.

dec. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves karácsonykor kötekedő: ahogy a másik kommentelő mondja, a problémát nem oldja meg az, hogy pdf-be konvertáljuk. Ráadásul, lehet, hogy 1 óra múlva megint máshogy néz ki a dokumentum. Vagy 1 nap múlva. És egy hét alatt változik mondjuk tízszer. Mindenki másnak meg simán megy könnyedén, csak annál az egy gépnél ülő embernek kellene így időtöbbletet rááldoznia ahhoz, hogy normálisan tudjon dolgozni. Arról nem beszélve, hogy ezek a gépek régiek, lassúak, a dokumentumok sokszor nagyon hosszúak, a pdf-be konvertáláskor több percre is lefagy olykor a gép. A PDF-et el is kell nevezni, le kell menteni, és akkor a verziószámokra is figyelni kell. Utána meg el is kell távolítani, mert nem lehet duplán őrizni, és nem is lenne érdemes, tehát még ezzel is foglalkozni kell. Szóval egy hét alatt pusztán emiatt már élből legalább negyedórás lemaradásban van az a kolléga, akinél ez a probléma fennáll, és nem tud haladni. Úgyhogy mielőtt munkaidő látszólagos kitöltéséről meg eredményességről beszélsz, érdemes lenne több oldalról is megközelíteni a problémát. Meg úgy általánosságban, ha fennáll egy probléma (most ettől függetlenül is), átmenetileg megoldás lehet az, hogy megkerüljük a megoldását más módszerrel, de a probléma attól még fennmarad.
dec. 25. 15:48
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja, és tegyük hozzá, hogy mivel minden ilyen dokumentumnál fennáll a probléma, ha már csak egy dokumentum okoz a példa szerinti minimum negyedórás többletráfordítást egy hét alatt, akkor 10 ilyen dokumentum már több, mint egy órát vesz így el a munkavállaló idejéből, amit tölthetne mással is, mondjuk érdemi munkavégzéssel.
dec. 25. 15:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, a nyomtatási dialógon lehet kiválasztani, hogy mit akarsz nyomtatni.


[link]


Ez alaptelepítésben nálam be volt kapcsolva, habár nem volt kedvem több Office verziót is végignézni.

dec. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meg fogom nézni a következő munkanapon.
dec. 26. 14:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Utólag rákeresve még annyit találtam, hogy Office 2016 és régebbi verziókban a dokumentáció szerint csak simán be kell kapcsolni a kommenteket, de gondolom újabb verziótok van, ha így nem akarja rátenni a nyomtatott lapra. Én Office 2021-el teszteltem.
dec. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!