Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2010-es Microsoft Office...

2010-es Microsoft Office Word-ben hogyan lehet kikapcsolni a korrektúrát, tehát hogy ne legyenek aláhúzva a szavak?

Figyelt kérdés
Akármilyen szöveg van, az alá lesz húzva pirossal vagy zölddel, és nekem egyenként kel elfogadtatnom a programmal (pl. ha matematikai számolásokat írok). Még régebben valahogy megoldottam, hogy ne legyen a piros aláhúzás, mert nagyon zavaró volt, de a zöld még mindig ott van. Kikapcsoltam a korrektúrát a "változások követése" kikapcsolásával, majd rámentem hogy "elfogadás" -> "a dokumentum minden módosításának elfogadása". De nem történt semmi, továbbra is alá van húzva zölddel, tehát nem kapcsolta ki a korrektúrát.
2019. ápr. 29. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Eltérő a nyelvi ellenőrzésed nyelve a szöveg nyelvétől. Jelöld ki a dokumentumot, majd a nyelvhelyesség ellenőrzőben add meg, hogy magyar legyen. Vagy kapcsod ki, úgy ahogy van (bár ez igényesség szempontjából nem szerencsés, ha elírsz szavakat).
2019. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy lehet kikapcsolni?
2019. ápr. 29. 18:17
 3/9 DjImipapa ***** válasza:
Nehezedre esne a beállításoknál megkeresni az adott kikapcsoló lehetőséget? :)
2019. ápr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
megoldottam
2019. ápr. 29. 18:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kevered a helyesírásellenőrzőt a korrektúrával. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
2019. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mi a különbség?
2019. ápr. 30. 17:11
 7/9 anonim ***** válasza:

A helyesírás ellenőrzése egyértelmű, a nyelvtani szabályokra figyelmeztet. Igaz, hogy a korrektúra a helyesírás javítását jelenti, és ezek így összefüggnek, de a Word értelmezésében a korrektúra azt jelenti, hogy csoportban való munka esetén jelöli hogy melyik felhasználó milyen változtatást csinált a dokumentumban. Például ha kitörölsz egy szöveget és átírod, az korrektúra nézetben nem törlődik (a változtatás elfogadásáig), hanem áthúzással jelképesen jelölve marad, hogy az már nem létező szöveg - de nem törli, hogy a szerkesztésben résztvevők lássák hogy mi lett törölve.


A helyesírás-ellenőrzés során kék aláhúzással van jelölve a szövegközpontozási hiba, pirossal a nyelvtani hiba.

Korrektúra nézetben betűszínnel és áthúzással, háttérszínnel és kommentárral van jelölve a módosítás.

A zöld szín viszont kakukktojás. Nagyon régi Word-ökben (kb. 2003-ig) volt a szövegközpontozás jelzése hullámos aláhúzással, de én úgy tudom hogy ez már eltűnt az új formátumoknál (docx bevezetésével).

2019. ápr. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2010-es Word-öm van, és még mindig hullámos zöld színnel jelöli. Lehet beállítástól függ.
2019. ápr. 30. 18:39
 9/9 anonim ***** válasza:
A zöld a nyelvtani hibákat jelenti. Az lehet a baj, hogy a szöveged nem olyan nyelvű, mint amilyennek megadtad, emiatt rossz szótárból ellenőriz. Illetve azt is be lehet állítani, hogy bizonyos szövegrészeket ne is ellenőrizzen.
2019. ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!