Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nyomja túl a CPU-t és...

Miért nyomja túl a CPU-t és crashel a Kdenlive?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb projekten dolgozom, 100-200 beimportált elemmel, sok beágyazott idővonallal. Tegnap még simán tudtam dolgozni rajta, ma viszont ahányszor megnyitom a projektet, folyton kicrashel a program, amikor kb 40-50%-nál jár a projekt betöltése. Megnéztem system monitorral, hogy mi történik ilyenkor, azt mutatja, a CPU használat felmegy 100%-ra. Terminálból is futtattam, ezt írja ki: [link]


Próbálkoztam a Kdenlive configjának törlésével, korábbi verzióra állításával, a projektfájlt is visszaállítottam a tegnapi, majd a tegnapelőtti verzióra, amikor még minden rendben volt, de úgy is crashel. Aztán másik változatot telepítettem (Linuxon a Flathub-osat szoktam használni, megpróbáltam az AppImage-el is), de az is folyton crashel.


Mi történhetett, hogy csak így egyik pillanatról a másikra meghibásodott? Mit lehet tenni ilyenkor? Az egész videót újravágni óriási munka lenne...



dec. 19. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám az utoljára beimportált elemeket kitörölgetni, hátha...
dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos az se segít
dec. 19. 19:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálam Win alatt akkor is becsokizott a kdenlive, ha nyitottál egy új 4K projectet. Instant crash :D


Ez is a te kérdésed?

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor tölt, csinálsz valamit? Vagy hozzá se nyúlsz? Nekem akkor crashelt el korábban, ha behúztam egy új fájlt és akartam csinálni vele valamit, mielőtt betöltötte volna.
dec. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3. Néha nekem is crashelt már korábban, de 1-2 próbálkozás után mindig működött. Egyébként a linkelt kérdés nem az enyém.


4. Semmit nem csináltam közben, meg egy párszor úgy is próbáltam, hogy semmi más nem volt megnyitva.

dec. 19. 19:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Milyen hardverrel használod? Proci,ram, SSD?
dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

CPU: Intel Xeon E3-1505M v5 (8) @ 3.700GHz

RAM: 32GB

SSD: 512GB-os SK hynix SC300 SED

dec. 19. 21:02
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha csinálsz egy új projectet, lemented, bezárod, akkor is crashel? Esetleg úgy megnyitni, hogy először csak a szoftvert nyitod meg, majd utána menüből a projectet? Vagy ha eddig így csináltad, akkor dupla katt a project fájlon
dec. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A klippek megvannak az eredeti helyükön, átnevezés nékül?
dec. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8. Más projekteknél nem crashel, újonnan létrehozottnál meg korábbiaknál se. A kérdésben említett projektnél viszont akárhonnan nyitom meg, akkor is crashel.

9. Igen, semmit se módosítottam

dec. 20. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!