Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Képet, hogy lehet forgatni...

Képet, hogy lehet forgatni photoshopban állóból fekvőbe nézettel együtt?

Figyelt kérdés
Nem kifejezetten az, hogy a kép legyen elforgatva, azt tudom, hogy kell. Hanem úgy tudnám elmondani, hogy van 4 layerem az egyik álló kép és azt szeretném, hogy úgy ahogy van 90 fokban dőljön meg, a keret is,de csak az az egy Layer! A többi maradjon álló. Mert hiába megyek a forgatásra, a keretben lévő kép fordul meg, de kilóg a fele és az kell, hogy a keret is forduljon. Nem tudom a keretet minek mondtam, bocsi a hülye kifejezésért. Ezt hogy kell? Remélem érthető a kérdés, borzasztóan kezdő vagyok benne, de erre nem tudom hogy keressek rá.
jan. 2. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok biztos benne, hogy jól értem, de ha álló a kép, és egy álló layert elforgatsz benne, akkor az természetes, hogy ki fog lógni. (Ezt sokan nem fogják fel, nem tudom, miért.)

Ilyenkor vagy az van, hogy kicsinyítened kell a transform paranccsal azt a layert, vagy a képmező méretét kell megnövelned, hogy ne lógjon ki az elforgatott álló képed, és akkor lesz egy négyzet alakú képed a végén, ahol az az 1 layer amit elforgattál fekvő lesz, a többi álló, és lesz üres területed is.

jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nehéz elmodnanom, úgy hogy nem értek hozzá sajnos.

De az a bajom, amit talán nem írtam le, hogy amik rajta vannak, nem akarom, hogy kisebb legyen. De ha elforgatom, össze kell nyomni, hogy beférjen az álló képbe, az úgy meg nem jó. Ha meg elforgatom a képet fekvőbe, minden fordul, nem csak az az egy darab layer :(

jan. 2. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:

De sejtem, hogy mi van. Tegyük fel, a képed 1000×2000 pixel méretű, és álló.

Ha jól értem, ezen van több layer, mindegyik 1000×2000 pixeles. Az egyiket el kellene forgatnod, tehát abból lesz egy 2000×1000 pixeles kép, ami magasságra így fele a többinek, viszont a fele lelóg.

Na most ezt vagy úgy tudod megoldani, hogy 2000×2000 pixelesre veszed a vászon (canvas) méretét, vagy kicsinyíted, ami nem opció, azt mondtad.

Az az érzésem, hogy ez sehogy se lesz így jó.

Nagyjából elmondod, mi van a layeren, mi a probléma, mit szeretnél? Nem az érdekel, hogy a layert elforgatni, hanem hogy miért akarod elforgatni, mi a cél? Hátha úgy jobban megértem, és jobb tanácsot tudok adni.

jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Először is köszi a segítségedet.

Megpróbálom elmondani.

A cél az, hogy pár képből egy pillanatnyi animációt akarunk létrehozni. A végét csinálom én, ami annyi, hogy középen van egy karakter körülötte pár holmi, asztal szék stb. A képkeret körbe fordul, szóval álló helyzet, fekvő helyzet, megint álló, fejjel lefelé, megint fekvő, vissza állóba. Annyi lenne a dolgom, hogy a rajta lévő kis figurákat, tárgyakat úgy rakosgassam, ahogy fordul kép, pörög minden egyet.

Semmi extra, suliba akartuk megcsinálni valamihez. Annyi,hogy ha ez nem lehetséges, akkor marad az, hogy mindent kisebbre veszek, hogy elférjen. Csak nem tudom, hogy én nem találom a megoldást, vagy nincs is :)

jan. 2. 14:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Fú, hát eddig azt hittem, hogy értem, és ugyan jól elmagyaráztad, de mégsem értem, hogy mi lenne a megoldás neked.

A többiek, akik még ezt csinálják, nem tudnak segíteni ebben?

jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oh, köszi azért:)

Csak fura, hogy forgatásra nincs egy layer opció, hanem az egészet megfordítja...

jan. 2. 14:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudsz layert is forgatni. De ez megvan, ha jól értem. Ha az a layer aktív, amit szeretnél, akkor nyomj egy ctrl+t -t (transform), és ha a kijelölés sarkaihoz viszed az egeret, akkor megjelenik a forgatás lehetősége. Ha nyomod közben a shiftet, akkor 15°-os ugrásokkal forgatja, így könnyebb a 90°-ot megcsinálni.
jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak ugye ez akkor működne normálisan, ha négyzet alakú lenne a képed. Ha nem négyzet, hanem téglalap, akkor a fekvő kép ki fog lógni az állók közül szélességben. Hacsak nem növeled meg a nagyobb szélességre a canvas-t.
jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült az osztálytársaimmal megbeszélni, és a hátteret módosítjük majd. Köszönöm a segítségeket!
jan. 4. 15:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!