Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windowsról szeretnék váltani...

Windowsról szeretnék váltani linuxra megéri?

Figyelt kérdés
a másik kérdés.. a számitogépem chipset drivere elindul linuxon is? azt tudom h a video kártya drivernak van linuxos változata.. és a chipset el mi van?
2009. jan. 3. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a linux alapból tökéletesen támogatja a hardverek 95%-át. Ha nem, akkor 3 google-lal meg lehet találni a megoldást (meg persze egy kis angoltudással). Valószínűleg még a vga-dat is tökéletesen fogja kezelni külső driver nélkül is.

Az, hogy megéri-e, csakis tőled függ. Bár arra hajtanak, hogy mindinkább hasonlítson a windowsra (a könnyebb átállás érdekében), azért alapvetően másképp működik szinte minden. Az első 1-2 hét kicsit fura lesz, de ha hajlandó vagy utánanézni a dolgoknak egy kicsit, gyorsan megszokod, és el fogsz csodálkozni azon, hogy mások miért adnak pénzt olyan dologért, ami helyett sokkal jobbat, szebbet lehet kapni ingyen.

2009. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! és a windows programokkal mi a helyzet? mennek rajta? meg a windowsos játékok? pl battlefield stb ?
2009. jan. 3. 22:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok win program fut rajta a Wine emulátoron keresztül, de szinte az összes felhasználói programnak van linuxos megfelelője is. Nagyon sok játék fut Wine alatt, de nem az összes. (PL a bf fut). Ezt egyébként a legegyszerűbb egy "játék neve" + wine google-lal megállapítani.


Egyébként ha még sosem találkoztál linuxszal, akkor először csak 2. op. rendszernek telepítsed fel win mellé a biztonság kedvéért.

2009. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
még soha nem találkoztam linuxal.. most a mandriva linux 2009-et töltöttem le.. arról mi a véleményed?
2009. jan. 3. 22:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem először inkább csak próbálj ki egy cd-ről futtathatót. Az Ubuntu 8.4-et szívből tudom ajánlani. Azt lehet windows mellé, alá helyett is, de kipróbálásra elég ha csak cd-ről fut, így nem változtat semmit. Mellesleg magyarul beszél.
2009. jan. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Támogatom ez eddigi hozzászólókat! ;)


Itt már leírtam az ezirányú véleményemet (Két jó hosszú váalsz.) ha gondolod, olvasd el:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1..


Sok sikert! ;)

2009. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!