Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windowst rendbe lehet hozni...

Windowst rendbe lehet hozni újratelepítés nélkül?

Figyelt kérdés
5,5 éves rendszerem van, tökéletesen működött, de kezdem észrevenni az apróbb hibákat. Időnként megakad, lassul, néha becsúszik egy kékhalál... nem szeretném újratelepíteni a gépet, nincs valami javítás funkció benne, ami egyberántja? Vagy ha én újra akarom telepíteni, akkor hogy tudom? Járt hozzá windows, de se cd kulcs, se lemez, se semmit nem kaptam, elvileg valami biztonsági partíción van... régóta nem foglalkoztam ezzel.

febr. 4. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Van, hogy egy-egy hibát ki lehet javítani újratelepítés nélkül, de sosem lesz már olyan "jó", mint egy szűz Windows.
febr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
És hát asztánd milyen windows is ez?
febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Win 10-nél pl van alaphelyzetbe állítás és ha mindent törölsz úgy majdnem felér egy tiszta telepítéssel.
febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Win 10, nem updateltem 11-re. Az is javíthat rajta?
febr. 4. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Az csak ronthat.
febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A gép alaphelyzetbe állításához válassza a Start > Gépház > Frissítés és biztonság > Helyreállítás > Gép alaphelyzetbe állítása > Kezdés lehetőséget.


Úgy csináld hogy mindent töröltess le vele. Előtte értelemszerűen mentsd el ami kellhetnek (külön pendrájvra, felhőbe stb).

febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
rendbe lehet hozni
febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehogy alaphelyzetbe állítsd, mert csak magaddal tolsz ki. Akkor már inkább tiszta újratelepítés.


Egyébként ami neked kell az a driverek és programok frissítése hivatalos helyről, a lemezkarbantartó, az sfc scannow, és egy kis manuális takarítás a ProgramData és az AppData mappákban. Utána jöhet a Driver Store Explorer, meg ha nagyon odafigyelsz arra mit csinálsz, akkor a registry pucolása. Utóbbit csak végső esetben csináld, mert nem kizárt, hogy nem fog javulást hozni, vagy még ront is a helyzeten.

febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
SFC és DISM parancsok, egy próbát megér.
febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!