Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen ingyenes Linux rendszer...

Milyen ingyenes Linux rendszert javasoltok az alábbi célra (tapasztalatok alapján)?

Figyelt kérdés
Átlagos minőségű PC-re. Olyan embereknek (életkortól függetlenül), akiknek kizárólag otthoni használatra kell, nem használnak speckó programokat, csak irodai alkalmazás + böngészés + filmezés. Milyen rendszerek vannak, melyik mivel jobb a másiknál?

febr. 13. 10:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
54%
Én a Fedorát javaslom. Annyi, hogy a telepítést egy hozzáértő csinálja, de utána bárki tudja használni, ha nincsenek speciális követelmények.
febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Én a Debian családból az Ubuntut, vagy a Linux mint-et tudom javasolni. Ezek jó rendszerek a Linuxszal való ismerkedésre. Aztán ha szeretnéd beleásni magad a Linux világába részletesebben, akkor ott az Arch. De az már inkább a haladó felhasználók számára készült.

febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
64%
Az Ubuntunak viszonylag egyszerű a szoftverközpontja, ahonnan szinte minden Windowsos alkalmazáshoz elérhető ingyenes alternatíva. Firefox, Chrome, VLC pontosan ugyanolyan, irodai programcsomag a Libre Office, képszerkesztő pedig Gimp. Mind ingyenes, a Windowshoz elérhető MS Office-al ellentétben, ami fizetős.
febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is Mint vagy Ubuntu.


A Fedorát meg pont nem ajánlom olyannak, akit nem érdekel milyen oprendszer fut. Az nem egy kezdő disztro, ez olyanoknak való, akik úgymond a beta tesztelői a legújabb dolgoknak. Itt szoktak a leghamarabb bevezetni új rendszereket, ami miatt potenciálisan problémákba lehet ütközni. Erre Mintnél sokkal kisebb az esély.

febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1: elsősorban olyat keresek, aminek a telepítéséhez nem kell egy Windows XP telepítésétől több tudás :D Bár elszórakozok vele, de a beüzemelés egyszerűsége is valamennyire szempont, ráadásul ahogy #4 mondja, itt most nem az oprendszer neve a lényeg, hanem a (ki)használhatósága.

#2: egyelőre kizárólag kliens oldali használhatóságról érdekel a Linux. A blackpanther os-nek megpróbáltam feltenni ugyanezt a kérdést, de lerázott azzal, hogy az övé a legjobb. Ami ugyebár nem ingyenes, de a felhasználók többségének nincs szüksége arra, hogy azt használja és fizessen érte feleslegesen, ha általános felhasználásra megoldható ingyenesen is.

febr. 13. 14:42
 6/37 gentoojedi ***** válasza:
41%

#1


"Én a Fedorát javaslom."


Igen, ami 13 hónappal a megjelenése után nem frissül. Upgradelés meg majd megoldja, akinek felteszik nem?


Grat.

febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 gentoojedi ***** válasza:
46%

Kérdező!


"A blackpanther os-nek megpróbáltam feltenni ugyanezt a kérdést, de lerázott azzal, hogy az övé a legjobb."


Az már megszűnt ingyenesen elérhetőnek lenni halandó ember számára.

febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Cinnamon, MATE vagy Xfce változat?

Ha jól értelmezem, a Cinnamon a teljes minden az egyben.

A MATE a gyorsaság érdekében egy kicsit lebutítottabb.

Az Xfce meg a legkevesebb erőforrást igénylő.

Tapasztalat alapján a fenti kérdéskörben melyikhez érdemesebb nyúlni? Ha a gép elbírja, akkor totálisan mindegy? Vagy a 'butábbaknak' vannak visszatetsző negatívumai, hiányosságai?

febr. 13. 14:49
 9/37 gentoojedi ***** válasza:
93%

"Milyen ingyenes Linux rendszert javasoltok az alábbi célra (tapasztalatok alapján)?"


Azt a tapasztalat, hogy akinek nincs tapasztalata, annak nem nagyon van választása Minten és Ubuntun (LTS) kívül.

febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 gentoojedi ***** válasza:
89%

"Ha a gép elbírja, akkor totálisan mindegy?"

"Átlagos minőségű PC-re"


Ennél pontosabb körülírás kell. Nem a minőség a lényeg, hanem a teljesítmény.


Proci típus+ram és esetleg az hogy SSD-n fut vagy HDDn.

febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!