Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A mac OS operációs rendszer...

A mac OS operációs rendszer mennyivel más, mint a Windows? Miben jobb, rosszabb?

Figyelt kérdés

febr. 22. 02:02
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Saját meglátásom szerint, a Windows egy tágabb igény kielégítésére készült, több hw/sw van hozzá.

Mac Os a gyártó saját gépeire van tervezve és optimalizálva, nyilván ezért stabilabb simább felhasználói élményt tud nyújtani. Úgy gondolom utóbbit az vesz, akinek elég a bekorlátozott lehetőség, amit az mac OS nyújt cserébe a bizonyosságért, mert nem akar időt pazarolni a sok válogatásra és arra, ha valami nem megy, akkor vajon miért nem megy, de ha nem tudja, akkor nem is fogja.

Úgy látom azoknak jó, a mac OS, akik egyénileg alkotnak/tanulnak és a gépre elsősorban ehhez munkaeszközként tekintenek, kompakt kész megoldásokkal.

A csoportos munkára, játékra jobb választás a Windows.

febr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az asztalon egymás mellett van win és mac gép is. Igazából csak minimális különbségeket tudnék mondani mint például egy ablak bezárása windowson kényelmetlenebb a CTRL+F4 kombinációval mint Mac-en a Comman+W-vel. Win ellen az szól, hogy ha már van sötét téma, akkor miért nem minden sötét? Nézem a monitort, erre feljön egy full fehér párbeszédablak és kisüti a szemem. Az ilyenektől tudom befonni a hátszőröm.

Ezken a kis apróságokon, szőrszálgasogatásokon kivül átlag felhasználásra kb mindegy melyiket használja az ember. A régi szép(?) időkhöz képest amikor a Win95-el és társaival szívtunk, ma már a Win11 sokkal jobb, stabilabb és biztonságosabb. Csak azért nem éri meg Mac-re váltani, hogy mert az mennyire biztonságosabb, stabilabb. Ha az enber nem konfigolja szarrá a gépet, oprendszert, akkor már egyik sem fog összedőlni.

A Mac mellett az szól nagyon, hogy például iPhone-al, iPad-al, stb kiválóan együttműködik. Másolok valamit a telefonon, gépen beillesztem és hasonlók. A telefon, a táblagép és az asztali gép gyakorlatilag olyan mintha egyetlen eszközt használna az ember. Ennek a hiányát nem tudnám megszokni.


1-es a bekorlátozottságról majd mesélj, mert én nem találkoztam még 17 év Mac-ezés során semmiféle bekorlátozottsággal, pedig nem átlagjúzer vagyok. Még nagyon régen amikor sok program nem volt Mac-re elérhető, akkor sem volt gond, mert volt rá más megoldás, más program. Manapság pedig minden valamirevaló szoftvernek megvan a Mac-es verziója is. Aminek nincs, ahelyett van alternativa. Ha pedig olyan beállítást kell elvégezni amire nincs grafikus felület, akkor ott a terminál.

febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a tény hogy a Macos-ben van 90-es évekbeli Linux kód eleve nem bíztató. Nagy része persze FreeBSD, kernel pedig mach szóval ez jobb ízlésre vall. Sajnálatos módon olyan UNIX (szép nagybetűsen, mert megvették a licencet) amiből kivettek egy csomó hasznos dolgot, pl. X11. Sok más dologban visszafejlődés még a FreeBSD-hez képest, igazán használhatnának mondjuk zfs-t a saját fájlrendszerük helyett. Az XML alapú init rendszer gondolatától pedig jóízűen fel lehet röhögni. A gyakorlatban is zavaró hogy kb. sz* rnak a visszafelé kompatibilitásra.


A Mac inkább bizonyos spec. dolgokra kényelmes, pl. DAW.


Ha tovább akarom szidni a macos-t akkor azt mondom egyértelműen látszik hogy csak azért használtak egy elavult (sajnos a gyakorlatban nem) paradigmát (Unix) mert már lefejlesztették nekik. A Windows NT technikailag sokkal jobban kitalált rendszer szerintem, érdemes meghallgatni Dave Cutler érveit hogy miért utálja a Unix-ot.


Mostani Windowsban nem tetszik nekem ez a rolling release dolog (javítható pl. Windows Server használatával), a kezelőfelület is rosszabb mint mondjuk a 2000-ben volt. Azt is értékelném ha az ntfs-en csiszolnának egyet vagy kicserélnék jobbra. Parancssor használat is lehetne kényelmesebb.


Mindkettő rendszer rovására felróható hogy nagyon túlbonyolítottak lettek, valamint nyaggatnak azzal hogy regisztráljak online. Egy asztali oprendszernek nem szabadna 20 gigának lennie szerintem, sem ilyenekkel cseszegetnie. A Windowsban egy csomó szolgáltatást letiltok alapból, a Mac-ben pedig szintén csalódok ha lenyomok egy top-ot.


"A Mac mellett az szól nagyon, hogy például iPhone-al, iPad-al, stb kiválóan együttműködik. Másolok valamit a telefonon, gépen beillesztem és hasonlók."


Ha el tudsz érni egy rendes gépet akkor miért pazarlod az időd ios és androidhoz hasonló játék oprendszerekre?

febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Ha el tudsz érni egy rendes gépet akkor miért pazarlod az időd ios és androidhoz hasonló játék oprendszerekre?"


Nekem pl tetszene, ha a telefonomon lévő képeket, videókat meg tudnám nyitni a gépemen is, Mac-en úgy hallottam, van ilyen, hogy ha csinálok egy képet az iPhone-ommal, akkor azt látom a gépemen is.

febr. 22. 23:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell ifos, meg lehet csinálni szardroidon is.
febr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A Macen amúgy nincsenek ikonok az asztalon? Ahány képet láttam, csak az üres asztal, ikonok meg csak a tálcán vannak.


[link]

febr. 23. 00:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyi ikont raksz ki az asztalra amennyit akarsz. Sőt, lehet több asztal is. A teljes képernyőre kirakott appok pedig nem takarnak ki íróasztalt, plusz felületük van.
febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!