Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core 2 Duo E7500 process...

Intel Core 2 Duo E7500 processzorra megéri 64 bites Windows-t telepíteni, a 32 biteshez képest nagyjából mennyivel lenne gyorsabb?

Figyelt kérdés

2017. jan. 30. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmivel.


Az akkor kell ha 4 gigánál több RAM-od van.

2017. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt én is tudtam, de azra gondoltam, hogy 64 bit-es utasításkészlet miatt gyorsabb lenne az operációs rendszer mint 32 biten...
2017. jan. 30. 21:58
 3/7 MGéza ***** válasza:
A 64 bites utasításkészlet használata nem rendszerfüggő. Kevered a szezont a fazonnal.
2017. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaa értem, ezek szerint egy 32 bites oprendszer is tudja használni a 64 bites utasításkészletet? Én úgy tudtam, nem.
2017. jan. 31. 09:30
 5/7 MGéza ***** válasza:
Tévedtem, tényleg nem tudja. De nem lesz tőle gyorsabb, akkor van értelme használnod, ha mondjuk 4Gb vagy több ramod van. Ne attól várd egy régi gép megtáltosodását, hogy másik oprendszert raksz rá, ha elégetetlen vagy a gépeddel akkor fejleszd, igényeidnek megfelelő irányba. Ádámot meg megkérném, hogy erőltessen magára némi kultúrát, itt senki nem beszélt vele így.
2017. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért voltam ebben a hitben, mert egyszer írtam egy programot, teszteltem 32 bit és 64 bit rendszer alatt is (fordítóval lefordítottam) és a 64 bites rendszer alatt gyorsabbban futott le a programom.

Egyébként senkivel nem beszéltem olyan módon, hogy az egyik válaszban olvasható stílust megérdemeljem, úgy gondolom.

2017. jan. 31. 12:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, gyorsabb de csak akkor ha a RAM bővítve van fölé. És program függő is. Általában a régi 32-bitesek majdnem ugyanúgy futnak alatta, viszont ha 64-re van beforgatva akkor gyorsabb jóval.
2019. ápr. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!