Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alatt miért nem megy az...

Linux alatt miért nem megy az nvidia cuda?

Figyelt kérdés

Linux mint legújabb verzió.


Egy usb ssd-re kiírtam egy live rendszert.


60gb kis ssd, kb 55gb perzisztens. Erre kiírta hogy nincs hely...


Konzolban csináltam egy "auto driver installt"


De a cuda akkor se megy.


Windows alatt simán megy.



márc. 6. 18:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
74%

"A linux nevű félkész, fapados valamitől kb semmit nem lehet elvárni."


Ez olyan, mint hogyha benzint tankolnál egy dízeles kocsiba, majd amikor lerobban, megállapítanád, hogy a dízeles autók szarok. Nem szarok, te használtad rosszul.


A Linux nagyon is jó rendszer, csak máshogy működik, mint a Windows, és nem lehet ugyanazzal a mentalitással hozzáállni, mert a Windows-zal ellentétben hagyni fogja, hogy könnyen tönkretedd. Ha nem hajlandó elindulni a live Linuxod, akkor gratulálok, sikerült is tönkretenni.


Az Nvidia GPU-król pedig köztudott (Linuxos körökben legalábbis), hogy gyakran nem működnek elsőre tökéletesen, vagy nem működnek egyáltalán. Kísérletezni kell vele és meg kell találni a megfelelő drivert, ami a te hardvereden a választott disztribúcióval és kernel verzióval működik. Ha pedig működik, csak szarul, akkor el kell kezdeni a beállításokban turkálni és megjavítani, vagy megpróbálni másik drivert.


De az operációs rendszer csak egy eszköz. Minden eszköznek megvan a maga felhasználási köre, hogy mire jó, és mire nem jó. Ha nem értesz hozzá és a program amit használni akarsz Windowson is elérhető, akkor mit akartál a Linuxtól?

márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Kísérletezni kell vele és meg kell találni a megfelelő drivert, ami a te hardvereden a választott disztribúcióval és kernel verzióval működik"


Ennek nem sok értelme van, ha windows alatt azonnal megy.


"Ha nem értesz hozzá és a program amit használni akarsz Windowson is elérhető, akkor mit akartál a Linuxtól?"


Csak meg akartam nézni hogy mennyi gpu memóriát használ a linux.

Mert állítólag a linux jobban kezeli az erőforrásokat. De ezt már soha nem tudjuk meg...

márc. 10. 17:21
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek nem sok értelme van, ha windows alatt azonnal megy."

Azért, mert az NVidia a Windowshoz csinál rendes drivert - Linux alá meg nem.


"Mert állítólag a linux jobban kezeli az erőforrásokat. De ezt már soha nem tudjuk meg..."

...mert nem vagy hajlandó erőforrást belefektetni.

márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

...mert nem vagy hajlandó erőforrást belefektetni"


Én hajlandó lennék. De nem lesz olyan mint a windows driver. Nekem ez a tapasztalatom.


A windows a valódi desktop/gamer oprendszer.


A linux informatikusoknak, rendszergazdáknak stb való.


Az hogy szóvá teszem a linux hiányosságait, az nem az én hibám. Az nvidia nem csinál linux drivert és kész. Nem az én problémám.


De azért az sokmindent elmond, hogy a világ leghíresebb gpu/hardver gyártója, egyszerűen csak nem foglalkozik a linuxal.

márc. 10. 18:18
 25/32 Tom Benko ***** válasza:
75%

Elolvas, értelmez. Linuxot telepít, nem usb-ről futtat. Saját hülyeségét orvosolja tanulással, nem itt nyíg.

[link]

márc. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
75%

"Én hajlandó lennék. De nem lesz olyan mint a windows driver. Nekem ez a tapasztalatom."

A fentiek bizonyítják, hogy nem.


"A linux informatikusoknak, rendszergazdáknak stb való."

Ez nem igaz.

Mindenkinek való, csak a lustáknak nem.


"Az hogy szóvá teszem a linux hiányosságait, az nem az én hibám."

De a te hibád. Lusta vagy megoldani a problémádat.


"Az nvidia nem csinál linux drivert és kész. Nem az én problémám."

Csinál:

[link]

márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Mindenkinek való, csak a lustáknak nem"


Nem.


"De a te hibád. Lusta vagy megoldani a problémádat"


Ha nincs probléma, nincs mit megoldani. Erről ennyit.


Az a baj a linuxosokkal hogy soha se adják fel. Bármi áron harcolnak.

márc. 10. 20:15
 28/32 anonim ***** válasza:
75%

"Nem."

De. A te eseted egy speciális eset.

Az átlagfelhasználók - akik maximum böngésznek, szöveget szerkesztenek - nem futnak bele ilyesmibe.


"Ha nincs probléma, nincs mit megoldani. Erről ennyit."

A problémát maga az NVidia okozta a nem megfelelő minőségű meghajtóprogram alkotásával. Meg veled, aki nem hajlandó a problémáját megoldani, mert lusta.


"Az a baj a linuxosokkal hogy soha se adják fel. Bármi áron harcolnak."

Ez nem a "Linuxos" hozzáállás kérdése, hanem hogy valaki hajlandó tanulni, dolgozni, probléma esetén kísérletezni, utánajárni és van a lusta, aki a sült galambot várja a szájába.

márc. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Nincs ebben semmi speciális.


Az emberek 99%-a használni akar egy eszközt. Senki se akar "kísérletezni"


Hogy nézne már ki hogy veszel egy pc-t telefont laptopot akármit aztán kiírja hogy ez a linux! Itt semmi se megy! Kinlódj vele életed végéig, mert az neked a valódi szórakozás! Nevetséges az egész.

márc. 11. 05:49
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs ebben semmi speciális."

De. Egy ismeretlen hardver-összetételű gépen, live rendszeren akarsz használni, egy speciális, nagyobb hardverigényű szoftvert. Ez nem szimpla átlagfelhasználói igény.


"Az emberek 99%-a használni akar egy eszközt. Senki se akar "kísérletezni""

Viszont az emberek 99,999%-a nem akar Blendert használni live rendszeren.


"Itt semmi se megy! Kinlódj vele életed végéig, mert az neked a valódi szórakozás!"

15 éve használok Linuxot asztali rendszerként.

Alap felhasználásra soha nem kellett kínlódnom.

Speciális esetekben belefutottam problémákba, de azoknak utánaolvastam és megoldottam. Nem hisztiztem naphossszat különböző fórumokon, hogy "ilyen meg olyan a Linux".

márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!