Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu linux rendszeren nem...

Ubuntu linux rendszeren nem tudok rácsatlakozni a wifire, miért lehet?

Figyelt kérdés
Van egy régi Dell Inspiron 1545 laptopom, amire rátettem az Ubuntu Linux alapú rendszert. Az elején probléma volt az internettel, mivel nem találta a wifi drivert, de kábeles Ethernet csatlakozással letöltöttem az internet drivereket és most már működik/működne. Otthon az internetemre nagyon jól rácsatlakozott és működött is, de eljöttem suliba és a kolis wifire egyáltalán nem akar rá csatlakozni. Minden más wifivel megpróbáltam, mobil internettel, más wifi modemekkel mindennel működött csak a bentlakásos wifivel nem. A wifit érzékeli, de mikor beírom a jelszót kiírja, hogy csatlakozik, de utána kidob és újra kéri a jelszót és ezt csinálja a végtelenségig. Valamivel meg tudnám oldani a problémát, hogy a kolis wifire is csatlakozzon? (Azokat a válaszokat, hogy google a barátok, stb mellőzzük mert már átkerestem az internet zeg-zugát, de nem találtam rá megoldást. Esetleg ha valaki járt még így és meg tudta oldani a segítségét megköszönném.)

márc. 18. 00:07
 1/6 Szikszai.B ***** válasza:

Nyiss egy terminált, írd be: sudo journalctl -f


Add meg neki a jelszavad, és miközben ez fut a háttérben, próbálj meg csatlakozni a wifihez.

márc. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kiírja, hogy "association took too long" , "failed for conection"
márc. 18. 00:28
 3/6 Szikszai.B ***** válasza:
Ez kb. bármi lehet, kezdve attól, hogy túlterhelt a csatorna, nem kapsz IP-t, stb. Valószínűleg a hiba nem nálad van, ez abból is sejthető, hogy minden más hálózatra tudsz vele csatlakozni. Keresd fel a suli rendszergazdáját, ő biztosan tud segíteni.
márc. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk egyetemen be kellett regisztrálni az eszköz mac címét és csak utána lehetett wifit használni, lehet, hogy itt is valami hasonló van
márc. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a disztribúció lesz a ludas. Bizonyos disztribúciók alatt, vagy felett a kernel nem támogat egyes funkciókat, szerintem a Bluetoothod sem működik.
márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
dobjál fel egy Linux Mintet, stabilabb az Ubuntunál
márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!