Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi értelme ilyen linux disztro...

Thunderfairy kérdése:

Mi értelme ilyen linux disztro-t késziteni?

Figyelt kérdés

Kitaláltak és megcsináltak egy olyan Linux disztrot ami úgy néz ki mint a Win 11. Elvileg úgy is müködik, legalábbis a cikk szerint.


[link]



#linux #Ubuntu #Windows 11 #disztribucio
dec. 6. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt mert meg lehet csinálni. Kihívás, "for fun", "We can do it!" ( [link] ).


Másrészt azoknak, akik Windowsos felülethez vannak szokva, megkönnyítheti az átállást.

dec. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Van kismillió ember, aki nem képes, vagy nem akar egy új operációs rendszer kezelését megtanulni. Viszont a munkáltató nem akar fizetni egy windowsra, amelyiknél mindig új és újabb hardverkövetelményekkel állnak elő. Így nem kell a gépeket lecserélni, nem kell új oprendszert venni esetleg, hanem dolgozhatnak ahogy kell.


Ez a versenyképesség tekintetében egy jelentős lépés a microsofttal.


Meddig is támogatják a Win 10-et? Egy rakás gépet kéne lecserélni addig, mert a win 11 nem támogatja. Én is jelenleg win 10-et használok, a 11 nem támogatja a gépem, így ha eljön az ideje, lehet, hogy én is átállok vagy erre, vagy más ubuntura.


Hogy a Wubuntu mennyire támogatja a windows-alapú programokat, pl. M$ Office, vagy mást, vagy csak a LibreOffice-t, azt nem tudom. Kicsit le vagyok maradva, rég nem használtam, régen viszont évekig. Ubuntu-s voltam.

dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A cikk az kicsit marketing humbug, pl. a wine nem új, nagyon régóta fejlesztik folyamatosan.


Belenéztem a videóba, ez egy sima kde plasma ubuntu alatt, amin van egy windows 11 skin + úgy van berendezve, mint a windows 11. De nem úgy működik, főleg nem belül.


2-es, libreoffice megy linux alól, MS office nem tudom. Webes interfésze mondjuk megy

dec. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azért nem ugyanaz. Ez az átlag, vagy átlag alatti irodai felhasználónak van kitalálva, aki magától nem képes átállni az ubuntura sem, ill. bevágja rá a durcit. Na azt a Wine lehetősége se fogja kielégíteni.
dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mert az emberek nem százféleképp akarják használni a gépet. Nem érdekli őket mi az oprendszer. Pl boltokban is ezért van egységesen a kijáratnál a pénztár és nem máshol..
dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5

Ez mondjuk pont egy nagyon rossz példa, inkább azért van a kijáratnál, mert úgyis arra mész, amikor fizetsz, ne akarj anélkül távozni. De eleve nem minden boltban van a kijáratnál, valahol csak a közelében van. Viszont a termékek eléggé összevissza tudnak lenni, még akár egy bolton belül is. pl. adott termék több helyen is megtalálható, átrendezik és legközelebb mész már máshol van minden. Különböző boltoknál meg tök más lehet az egész

dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lehetne példának hozni a NEM fa/mappa szerkezetű file/dokumentum tárolási megoldásokat, de ezek rendre elbuktak az évek során és minden os alatt maradtak a mappák. Ha így érthetőbb.
dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én kedvencem mindig ez:


"Nem szükséges erőteljes számítógép. Azok a készülékek, amelyek kétmagos processzorral és 2 GB RAM-mal rendelkeznek, már képesek futtatni."


Mert ez nem igaz. Az első néhány böngészőlap meg fogja enni reggelire, és még csak egy szoftvert indítottál el. A megfelelő Linux felhasználói élmény (már ha van olyan, én annyira nem tapasztaltam) ugyanúgy megfelelő mennyiségű erőforrást igényel, mint a Windows. Kell a sok RAM, kell az SSD, kell normális CPU/GPU. Ha ez nincs meg, akkor csinálj belőle NAS-t, mondjuk a 2GB ott is karcsú.

dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8

Linuxhoz pedig tényleg kevesebb RAM kell. A 2 GB valóban kevés, de a 4 már elegendő. A 4 viszont windowsnak még kevés, ha ugyanazt csinálod, mint linuxon (1 böngésző, 1 IDE + debugolod a saját programod). Tudom, hogy ez csak egy példa, de a böngésző + még valami program az szerintem egy tipikus használat, erre a Windosnál már inkább 6 GB kell, hogy ne legyen marha lassú

dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nincs szerintem ennyi különbség, most direkt megnéztem, ugyanazt a minimális eszköztárat futtatva a Linux (Debian) és a Win11 között jó ha volt 1GB difi a Linux javára, ami nem sok, és azért a Gnome3 és Win11 UI közül használhatóságban a Windows jön ki győztesen (jó a Gnome3, de azért...). A kérdésben említett disztró meg nem Debian, hanem Ubuntu (sokkal több sallanggal alapból) és Plasma-val, ami falánkabb a Gnome-nál és szerintem lassabb is. És 4 gigán mindkettő. Eléggé rezeg a léc a szabad memória tekintetében, és minél tobább húzod, és a Linuxon is elfogy a cache, akkor bizony nem lesz gyors és nem lesz élvezhető. Kell a 8 (legalább) ma desktop gépre, és akkor még nem álltál neki játszani.
dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!