Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az audacity mennyire jó demó...

Az audacity mennyire jó demó felvételhez?

Figyelt kérdés
Szeretnénk felvenni egy demót a zenekarommal, viszont az audacity-n kívül más könnyű progit nem találtunk, de mondta egy haverom hogy az audacity nem jó több hangszer felvételére, mi meg dobot basszust, és gitárt szeretnénk felvenni vele, meg vokált. Kérdésem hogy e téren van-e valakinek tapasztalata a programmal kapcsolatban?

márc. 19. 13:17
 1/9 Morfondir ***** válasza:
100%

Régebben mi is használtuk. ( Amatőr Metal banda.) Az ingyenes programok közt a legjobb, az biztos. ( Itt-ott a profi programokkal is vetekszik.)

A YouTube-ról vettük az instrukciókat kezdetben. Ezt javasolnám nektek is. Elég sok használható videó van róla. Az "utómunkálatokhoz" is. A többsávos összedolgozáshoz is jó, de emlékeim szerint csak angol nyelvű segítség volt ehhez. Kezdéshez teljesen jó program lesz. :)

márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 HakapiszikMatyi ***** válasza:
100%
Ingyenes, és ahogy írták, Profi programokkal vetekszik. Felvételre csak digitalizálásnál jhasználtam a régi magnó-kazettáimnál, de azok elég jól sikerültek. Amúgy: Nem a felvétel, hanem az utómunka lesz kemény!
márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! :)


A fl studioval próbálkoztam eddig, viszont marha nehéz kezelni, az egyetlen dolog ami nagyon tetszett benne az az, hogy volt benne tempo sync.

Kérdésem lenne, hogy az audacityben is van hasonló, vagy ez a funkció nem olyan fontos?

márc. 19. 16:03
 4/9 Morfondir ***** válasza:

Amennyire tudom, van benne, de a basszusgitárosunk volt az " IT zseni".

Most ránéztem YouTube-n, és van. Használjátok a videós segítségeket, ha már valaki feltette. :)

márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem talán a Reaper legyen inkább a videózás központjában, az Audacity nem DAW.
márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 az audacity már miért ne lenne DAW?
márc. 19. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Látsz 1db globális BPM vezérlőt? Tud midi sávokat kezelni? Külső szintiket és VST hangszereket tudsz vele vezérelni? Továbbra is egy wave editor, csak megtévesztő lehet, hogy soksávos. Nyilván fogalmilag tekinthető annak, de mivel zenei oldalon alapfunkciók hiányoznak, vagy jó esetben csak valami ronda workaround létezik helyettük, nem tekinteném zenészként olyan nekem való DAW-nak, semmiképp nem teljes értékű, így értettem, hogy nem DAW.

Lehet full ingyenest találni, csak nem nyílt forráskódú, ami teljes értékű DAW: ő a Cakewalk by Bandlab. Nem véletlenül javaslom a Reapert egyébként, korlátozás nélkül, napi egyetlen nag screen árán vallatható a végtelenségig, és magánhasználatra vagy asszem profitszerzés nélküli használatra is gyakorlatilag párezer forint, tehát ha mondjuk van annyi kess szoftvert fehéríteni, akkor a kedvességükért cserébe pont megérdemlik, hogy kicsit viszontszeressük őket.

márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De nem is kell neki DAW, meg midi, ha egy zenekar játszik mindent. Csak egy megfelelő interfész amin van annyi és olyan bemenet amivel valamennyi hangszert be lehet kötni, aztán mehet a zúzás. Vagy egy mixer, csak akkor nem lehet sávonként utómunkázni, ami némileg korlátozza a lehetőségeket, de demónak az se rossz.
márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó ideje nem elég összecsapni egy demót. És kell a szerkeszthetőség, kell az is, hogy hatékonyan lehessen dolgozni (leginkább izommemóriából gyorsbillentyűzve), mert ha abból áll a felvétel, hogy Béla keresgéli a menüket egy zenére nagyon korlátozottan alkalmas szoftverben, akkor az kiül a végeredményre már a kedvetlen hangszeres játékkal. Dobot egyébként érdekes lesz otthon rögzíteni. Fontolóra venném, hogy felkeresek pár kis stúdiót, hogy adjanak árajánlatot csak recordingra, aztán ráér a banda kockábbik fele vallatni a tényleges dawokat, amikor rájönnek, hogy audacityben a mix készítése is eléggé műveletigényes. Hozzátenném, egyébként is az, de ahol egy katt beilleszteni a megfelelő kompresszor plugint, és pár mozdulat beállítgatni, miközben a hangosabbik refrén megy beloopolva úgy, hogy nem esik ki az ütemből közben, ott jobb egy mixet a maga komplexitásában kezelni. Az audacitynél nem cél ez, nem erre való. Ha nagyon nyílt forrással kell szenvedni, még egy ardour is jobb lehet.
márc. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!