Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért használsz Linux Op....

Morfondir kérdése:

Miért használsz Linux Op. rendszert?

Figyelt kérdés

Bevallom, csak érdekel, hogy mások mit gondolnak erről. :)

Én magam, vagy 20 évvel ezelőtt ismerkedtem meg a Linux-al, második Op. rendszerként, és anno szokatlan volt, de tetszett, hogy nem kellett külön zene, videólejátszó program, meg kodecpack, meg hasonlók. :)

Kb. 5-6 éve, itthon már csak Linuxt-t használok. Ubuntu, majd, amit jelenleg is, a : "Mint". Minden válasz érdekelne, hogy Ti miért használjátok?



márc. 19. 14:02
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

30

Ahogy tanították neki, az lényegében a Windows. A linux nem windows, így alap, hogy nem olyan lesz.

márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Mert érdekelt az informatika világa. Nem szeretek bezárkózni, kíváncsi vagyok a világra.

Tetszett a koncepció, az ingyenesség, a közösség.

És nem utolsó sorban a biztonság.

ápr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Jó sok, érdekes válasz jött.

Köszönöm mindenkinek. :)

ápr. 4. 11:56
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Most láttam, hogy miért használnak az űrhajósok Linuxot.

"Because they can't open Windows in space"

(most láttam ..)

ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Ez jó! :XD
ápr. 4. 12:47
 36/37 A kérdező kommentje:

Sziasztok Mindenki!

Ismét Köszönöm, hogy ennyi választ küldtetek. Nagyon sok érdekesség volt köztük.

Bevallom: A Windows 10 kezdeti hibája volt, ami arra késztetett, hogy itthon átálljak teljesen a Linux rendszerre. Nem bántam meg.

Munkában, céges gépen tapasztalom, hogy mennyire "gázos" lehet a Windows.

Épp tegnap volt, hogy fél napot állt a gyártás egy hibás frissítés miatt.

Mindegy...

Köszönöm, hogy megosztottátok velem, és a többiekkel a Linux rendszerrel kapcsolatos tapasztalatotokat.

Emlékeim szerint egy bagoly volt az UHU Linux jelképe, tehát:

UHUHUHÚÚÚ Mindenkinek!

ápr. 9. 20:58
 37/37 gentoojedi ***** válasza:
100%

"Emlékeim szerint egy bagoly volt az UHU Linux jelképe"


Az UHU az nem bagoly. Az egy külön faj. Tény, hogy a bagolyfélék családjába és a bagolyalakúak rendjébe tartozik.


Hogy értsd. Ott van pl a kanadai hiúz. Úgy néz ki, mint a macska, de nem macska, hanem hiúz. Ettől függetlenül a macskafélék családjába tartozik.


A másik. Nem helyes múltidőben beszélni az uhu linuxról. Az UHU Linux él és virul, csak már nem kormányzati támogatásból cég fejleszti, hanem az UHU Linux baráti kör nevű önkéntesekből álló csoport.


Örülök, hogy végre nem csak informatikából segíthettem.

ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!