Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert használsz, és miért?

Figyelt kérdés
Én win7 prof - x64.

2018. máj. 1. 18:55
1 2 3
 1/25 tabaki ***** válasza:
És miért?
2018. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Mert erre volt pénzem.
2018. máj. 1. 18:59
 3/25 A kérdező kommentje:
Közvélemény kutatást tartok.
2018. máj. 1. 18:59
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Windows 7 Home Premium, 64 bit.
2018. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
vindóz 10, mert az vót a gépen alapból
2018. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
7 éve ugyanaz a laptopom van, jól teszi a dolgát a laptop és a rendszer is. Windows 10-re nem állok át, majd csak ha új gépem lesz. Feltenni 10 perc, beállítani, személyre szabni napokba telik. Ezzel pedig nem kívánok foglalkozni, semmi újat nem ad a rendszer, csak némi kompatibilitási problémát a régi géppel, amivel megint csak nem kívánok foglalkozni. Előző vagyok.
2018. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Szintúgy Win7 Professional 64it.

Win8 egyáltalán nem tetszett, így ki sem próbáltam.

Win8.1 se tűnt jobbnak de ettől még adtam neki egy esélyt. 1,5 hetet bírt utána egy váratlan összeomlást után nem tudott elindulni.

Win10-et 1 hónapig használtam. Csupán annyi bajom volt vele, hogy sehogy se lehetett leállítani a gépet. Hiába választottam a leállítást, a következő bekapcsoláskor ugyanonnan indult minden, vagyis csak alvó üzemmódba ment. A főkapcsoló is leállításra volt állítva, ha azzal kapcsoltam ki akkor is ugyan azt csinálta. Valamint nem lehetett letiltani a frissítéseket. Hiába állítottam be hogy ne frissítsen és hiába tiltottam le szolgáltatásokon belül, ugyanúgy elindult a folyamat. Ezzel az volt a fő problémám, hogy akkoriban egy laptopot használtam Sim kártyás mobilnettel, ami nem korlátlan volt, hanem X Forinttal mindig feltöltöttem. 2-szer buktam miatta 4 ezer Forintot, mert úgy döntött hogy akkor elkezdi frissíteni a Windowst és leszopta az összes netet róla. Másodszor már meg sem jelent a frissítős ablak, a háttérben intézte a dolgokat.

Valamint munkámból kifolyólag sok régebbi programot használok, amiknek zöme 10-en és 8.1-en nem futott el, de 7-en meg igen. Úgyhogy emiatt sem tervezem az átállást még egy ideig (nem szeretnék virtuális gépen belül futtatni őket).

2018. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
w10, mert folyamatosan karbantartják. A frissítéseket elnyújtom addig amíg lehet, nem vagyok beta teszter, azóta nem volt semmi gondom. A felületet mondjuk amíg élek gyűlölni fogom, nem értem mi értelme van ráerőszakolni desktopra ezt a mobilos szart, de összességében így is messze a legjobb windows stabilitás teljesítmény és funkciók terén.
2018. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 tabaki ***** válasza:
Debian (Jessie, 64 bit). A Debiannak jó híre van a linux disztrók között, ezért amikor gépet váltottam, ezt raktam fel a megszokott Linux Mint helyett, nem is bántam meg.
2018. máj. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ubuntut senki sem használ? Állitolag népszerű.
2018. máj. 1. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!