Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy laptopon/pc-n lévő windows...

Egy laptopon/pc-n lévő windowsnál számít-e legalitás szemponjából hogy van-e matrica hozzá?

Figyelt kérdés

A Windowsal előtelepített notebookokon szoktam látni azt a kis windows matricát, meg szokott lenni ( bár nemtudom ez manapság is van-e még ) az a másik matrica ami nagyobb és rajta van a serial száma a windowsnak.


Namost ha én neten veszek elektronikus liceszet, akkor ezek a matricák nekem nem lesznek meg. De vajon így is legális lesz a windowsom?



márc. 21. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Namost ha én neten veszek elektronikus liceszet, akkor ezek a matricák nekem nem lesznek meg. De vajon így is legális lesz a windowsom?"

Magának a használt kereskedelmi szoftver adásvételének nincs jogi akadálya, viszont úgy teljesen korrekt - ez főleg céges felhasználás esetén lényeges - ha az adásvétel teljesen lekövethető, azaz kapsz a számla mellé egy dokumentációt, melyben szerepel, hogy az eredeti tulajdonos a szoftvert honnan, hogyan vette.


Bővebben:

[link]


ESD (Electronic Software Downloads) esetén nincs COA-matrica, hisz elektronikusan kapod a licencet, OEM esetén - amikor egy adott géphez rendelődik a licence - viszont kapsz COA matricát - utóbbira példa:

[link]

márc. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen, de mit értesz legális alatt.

2000Ft-os kulcs hibátlanul működik, frissül. De mivel mennyiségi (vállalati) licensz, jogilag kérdőjeles, ezt "szürke" kulcsnak hívjuk. Otthonra, suliba hibátlan.

A 20-30 körüli kulcsok a "legális" jogilag teljes értékű lakossági licenszek COA matrica nem kell hozzá.

márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Win10-11 esetén nem számít.
márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Erről például mi a véleményetek?


[link]

márc. 21. 16:45
 5/15 anonim ***** válasza:
Tipikus szürke licensz.
márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem szürke kulcs

[link]

Ha megnézed van egy 2-10 ezres sáv. Utána 35+ ezer forint.

Mindegyik működik, nem munkahelyi gépekre olcsót rakok működik/frissül/nem vírusos. A microsoft.com-ról letölthető hivatalos telepítővel rakom fel. Beaktiválom és boldogság van. Újratelepítéskor újra beaktiválja magát. Teljesen jó.

márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy ez azt jelenti hogy továbbadja amit nem használt fel ( remélem jól tudom ) De ez az én szempontomból mit jelent? Ha ezt veszem meg megüthetem vele a bokám? Pl akkor is ha van róla számlám amit attól kaptam akitől megvettem?
márc. 21. 18:15
 8/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon legális az olcsó "szürke" kulcsok árusítása de ezeket a Microsoft jogtisztának nem ismeri el.


Microsoft Windows 11 Pro 64Bit HUN kulcs:

[link]

márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tudtommal az MS store on vett ~100'000 Ft-os Windows (home/pro) licenszhez sem küldenek postán semmilyen matricát.
márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Vagyis ha a Microsoft rájön hogy szürke a kulcsom akkor deaktiválhatja a windowsomat?
márc. 21. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!