Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha már létezik egy olyan...

Ha már létezik egy olyan mobil alkalmazás amit én kigondoltam, viszont nincs magyarul, akkor ha én csinálok egy ugyanolyan funkcióval rendelkezőt a saját arculatomra akkor az legális?

Figyelt kérdés
Minap jutott eszembe egy mindennapra használható kis alkalmazás, és kigondoltam hogy meg kellene csinálni mert sok ember hasznát venné és sok fejfájást is okoz ha nem használná valaki. Végül ma rákerestem és létezik ilyen nem magyar alkalmazás. Az érdekelne, hogy megcsinálhatom-e legálisan magyarul saját arculattal, csak maga a funkció és a rendeltetése lenne ugyanaz.

2022. szept. 19. 23:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem használsz semmilyen kódot a másikból, akkor persze
2022. szept. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%
De úgysem fogod megcsinálni, úgyhogy nem tök mindegy?
2022. szept. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
#2 miért lenne tökmindegy? Egyrészt nem tudhatod hogy nem-e csinálja meg, másrészt mást is érdekelhet a válasz a kérdésre.
2022. szept. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
13%

Hagyjuk már.

Bohóckodás.

2022. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Ha nulláról újra megírod a Win11-et, ami tök ugyanúgy néz ki és tök ugyanúgy működik, csak a neve más, az is legális, ha nem használsz fel nem licencelt kódot.
2022. szept. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2%
5: Hát, nem éppen.
2022. szept. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
#6 Miért is nem?
2022. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

#6

de, éppen:


[link]

2022. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
3%

Sok dolog miatt, de elsősorban azért, mert a szoftver nem csak szoftverjogi védelmet élvez. Van ipari mintaoltalom, létezik szerzői jog is.


A windows megjelenése, grafikai elemei önmagában védelemet élveznek. Akkor is, ha win98, win95 vagy csak 3.11.

A benne alkalmazott bizonyos megoldások pl. FAT12, FAT16 fájlrendszer, szintén jogi védelmet élveznek.


A windows XP-ben alkalmazott fotó (asztal, rét, felhők) a microsoftnak százezer dollárjába került.

2022. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

A FAT filerendszerek dokumentációja nyilvános és használható. Ha valaki magának megír egy ilyen filerendszert kezelő programot, az legális.

Mit gondolsz, mégis miért képes az összes okostelefon, okosTV, az összes Linux és kb az utolsó kenyérpirító is kezelni a FAT32-t?


A háttérkép nem igazán lényeges része egy oprendszernek, de amúgy azt is licencelheti a Microsofttól és ha megadják a licencet, akkor természetesen legálisan használhatja.

2022. szept. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!