Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ChatGPT Dalle-3-al kiegészülve...

ChatGPT Dalle-3-al kiegészülve tud úgy képet generálni, hogy én magam feltöltöm a saját képemet és megkérem, hogy a leírásom alapján abból szerkesszen nekem?

Figyelt kérdés
Még csak most próbálok belemerülni a témába és azt tudom, hogy leírás alapján bármilyen képet megkreál (bizonyos keretek között). De arra vagyok kíváncsi, hogy van e olyan program ami magam által feltöltött képből generál bármit amit leírok neki. Pl saját magamat szeretném egy képen és ahhoz adnék egy leírást, hogy mik kerüljenek még rá. Ez így lehetséges?

ápr. 4. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet a teljesen ingyenes, saját gépeden futó, nyílt forrású Stable Diffusion:

[link]

(aminek vannak könnyebben, webböngészőből kezelhető változatai:

[link]

[link]

[link] )

is tud az img2img eszköze révén:

[link]


Ha csak a kép egy adott részét akarod módosítani, arra ott az inpainting:

[link]

ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nekem elég bonyolultnak tűnik de tény működik, megpróbálom megtanulni használni őket.
ápr. 4. 12:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: Vannak online futtatott változatai - például:

- [link]

- [link] - itt az img2img fület kell választani

viszont ezek adott modellel, adott beállításokkal működnek.

ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szép és jó a github-os stable diffusion, de még én is egy egész napot tököltem azzal, hogy használhatóvá tegyem, pedig azért nem vagyok teljesn laikus a témában. Ráadásul pár generálás, és a laptopom szál fel tőle...


Teljesen online alapúra ez egész jó:

[link]

Kredit alapú, de egy próbát megér.

ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Szép és jó a github-os stable diffusion, de még én is egy egész napot tököltem azzal, hogy használhatóvá tegyem"

Egy Python, egy Git feltelepítése, egy Github repo klónozása, egy model letöltése (Huggingface, Civitai), egy parancssoros szkript elindítása, majd egy webes felület felkeresése egy, "a témában nem teljesen laikus" számára gondot jelent? ;)


"Ráadásul pár generálás, és a laptopom szál fel tőle..."

Az AI alapú képgenerálás egy eléggé erőforrás-intenzív feladat.

ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"de még én is egy egész napot tököltem azzal, hogy használhatóvá tegyem, pedig azért nem vagyok teljesn laikus a témában."


Szerintem te csak szimplán síkhülye vagy az informatikához mert én laikusként egy mezei tutorialvideó követésével 15 perc alatt megvoltam vele, úgy hogy működik is...

ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4


Mit jelent az, hogy kredit alapú?

ápr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Az, hogy ingyenesen egy alkalommal 50 darab egyszerű (4 darab 512*512 felbontású, 25 "lépéses") képet generálhatsz. Ha többet akarsz, fizetned kell:

[link]

ápr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!