Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Arial, vagy a Times New...

Az Arial, vagy a Times New Roman betűtípus használandó inkább a hivatalosabb levelekhez, dokumentumokhoz véleményetek szerint?

Figyelt kérdés

ápr. 4. 13:38
A kérdező szavazást indított:
Az Arial.
A Times New Roman.
Mindkettő egyformán elfogadott.
17 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Elektronikusan Arial, nyomtatva Times new Roman.


Nyomtatott formában könnyebb olvasni ha "talpas" betűket használunk, viszont elektronikus formában a "talp nélküli" elegánsabb.

ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok tipográfus ugyan, de ezekből már vagy 20 éve kinőttünk, elhasználódtak, majdnem úgy, mint a Comic Sans. Talpasból és talpatlanból is van többféle alapértelmezetten a Windowsban (más rendszerekben régebben). Azaz ha ilyet választasz, az a fantáziátlanságot jelzi. Önéletrajzhoz, ilyesmihez különösen nem ajánlom, bár HR-es sem vagyok :)
ápr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szavazás állását látva akkor most sokan meg fognak lepődni, mert hivatalos iratokban szinte kizárólag Arial-t használnak. Tessék csak beleolvasni a Magyar Közlönybe vagy belenézni akármilyen hivatali iratsablonba. Elvétve lehet találkozni modern iratokkal is, azokban is valamilyen talpatlant szoktak erőltetni.


A Times New Roman kifejezetten újságíráshoz lett kitalálva, ahol egy asztal méretű papír van teleírva apró szöveggel és könnyű elveszni a sorokban.

ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 A Times New Roman a rómaiakig és a betűvésésig nyúlik vissza. Ennek semmi köze a szöveg, vagy a papír méretéhez. Régen az irodában begépelték a szöveget, és a nyomdász tudta, hogy milyen betűkészletet használjon. A mostani nagy felbontású kijelzőkön a talpas betűk is jól néznének ki, ha gyakrabban használnák.
ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valamivel kevered, mert a Times New Roman-t az angol újsághoz találták ki az 1900-as években:

[link]


Az igaz, hogy nem ez volt az első talpas betűtípus.

ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyúlik vissza, ezt írtam, bár az igaz, hogy pár száz vagy ezer évig mintha nem használták volna. Ismertem a Times eredetét, ordít a nevéből is, de talpast használnak szinte az összes könyvhöz is.
ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a Calibrit szeretem.
ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!