Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik teljes kontrollt adó...

SIDLER22 kérdése:

Létezik teljes kontrollt adó torrent kliens?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy létezik-e olyan torrent kliens ami a teljes protokoll és egyéb beállításokat lehetővé teszi számomra. Eddig a qBittorrentet használtam meg a transmissiont, de ezekben semmi komolyabbat nem találtam.

Beállítások közül például kíváncsi lennék a DHT listára. Arra a listára ami az IP címeket tartalmazza és küldi és fogadja és hasonlók. Egyszóval valamilyen DHT vezérlőpultra. A qBittorrent csak annyit mutat, hogy hány node-ot talált eddig és kész, de én szeretnék ennél többet tudni róla és belelátni.

A másik meg, hogy a trakcer válasz idejét szeretném hosszabbra tenni. Jelenleg a transmission negyed óránként kommunikál a trackerrel. Félek tőle, hogy ilyen sűrűn nem fogad a tracker csomagokat és ezért blokkolja az IP címemet és ezért nem találja a trackert.

Van lehetőség ilyen beállításokra valamilyen kliensben vagy akár ebbe a kettőbe?



ápr. 6. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Beállítások közül például kíváncsi lennék a DHT listára. Arra a listára ami az IP címeket tartalmazza"

Qbittorrent esetén alul ott van a "Peerek" fül.

Transmission esetén az adott letöltésre kattintva megnyílik egy ablak, abban a Partnerek fülön találhatóak.

ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem elég egyértelmű, hogy nem a torrentenkénti peer listára gondoltam.
ápr. 6. 18:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem létezik.
ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Azt hittem elég egyértelmű, hogy nem a torrentenkénti peer listára gondoltam."

Mivel ezt nem írtad ki, így nem egyértelmű.


Mivel a qBittorrentnek van webes felülete/API-ja

[link]

ezért arra elvileg lehet írni egy szkriptet, ami lekéri az összes torrentet, és azon belül az összes peer-t:

[link] #get-torrent-peers-data

ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez megint csak nem jó. Én nem a torrent peerekről írtam, hanem a DHT címekről. Két külön dolog.


"Mivel ezt nem írtad ki, így nem egyértelmű."

És de. Leírtam, hogy a DHT listára gondolok. Leírtam azt is, hogy a node-okat mutatja szám szerint csak egyéb infót nem. Mit kell még ezen egyértelműsíteni?

ápr. 6. 20:03
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ez megint csak nem jó. Én nem a torrent peerekről írtam, hanem a DHT címekről. Két külön dolog."

A torrent peerek között ott vannak a DHT-peerek.


"Leírtam azt is, hogy a node-okat mutatja szám szerint csak egyéb infót nem. Mit kell még ezen egyértelműsíteni?"

Ez volt az alapkérdések:

"Beállítások közül például kíváncsi lennék a DHT listára. Arra a listára ami az IP címeket tartalmazza és küldi és fogadja és hasonlók. "

Ez - a programból - a peerek közül szűrhetőek ki, arra van lehetőséged.

Az inaktív DHT node-ok a felhasználó számára érdektelenek, ezért azokat nem listázza egyik szoftver sem.

ápr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pedig jó lenne. Engem érdekelnének...

Mindegy. WireShark-al végül is valamennyire beleláttam :D


És a trackerekkel való kommunikációt valahogy lehet állítani?

ápr. 7. 05:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Te valami Szerzői Jogvédő Irodának dolgozol..??????
ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4/

Ez nem így megy. Egyébként én is több mint 300 DHT csomóponthoz vagyok csatlakozva, de az összes torrent összes dht sorában levő számot összeadva (peer, seed, leech) kevesebb mint 9 db látszik..

ápr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Ezért írtam le a #6-os hozzászólásomban, hogy végfelhasználói szempontból az aktív kliensek a lényegesek, így azokat tartja nyilván a torrent-kliens, azokat lehet kigyűjteni így.
ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!