Ezt a monitort úgy kell értelmezni hogy ebben van benne a gép is a monitorházban? Amennyiben így van az ilyen összeállításnak mi a haszna? Mennyire megbízható egy ilyen konstrukció?
Apple iMac 24" Retina 4.5K asztali számítógép, Apple M1 chip 8-core CPU, 8GB, 256GB, Apple 8-core GPU, MacOS, Magyar billentyűzet, Zöld
Aki válaszol annak megköszönöm az információt.
Itt lesz a link.
Apple iMac 24" Retina 4.5K asztali számítógép, Apple M1 chip 8-core CPU, 8GB, 256GB, Apple 8-core GPU, MacOS, Magyar billentyűzet, Zöld




válasza:



válasza:



válasza:Aki egy kicsit is igényes, az költ a design-ra. (kinek mennyit enged a pénztárcája)
Igénytelen csóró vagyok, szóval engem nem zavar egy bazi nagy, besárgult fémdoboz az asztalon, - persze lábhoz is tehetném, de ott mindig belerúgok.
Akkor ez csak egy dizájn elem és semmi több?
Magyarán tönkre megy a számítógép része akkor a monitor is kuka?
Csak a Apple rendszeren üzemel?




válasza:Bele lehet szerelni az alkatrészeket sima számítógépházba is - több helyet foglal, és ott a sok kábel is, amit vagy elrejtesz csatornákba, vagy lógnak mindenfelé.
Ez a kialakítás mondhatni egy laptop, csak nagyon nagy képernyővel.
Egyébként a laptopok sem feltétlenül hibásodnak meg gyakrabban, csak ugye ott nehezebb cserélni a rossz alkatrészeket mint egy asztali számítógépben. (olcsóbb mindent összeforrasztani)
Igen, ez a hardverkörnyezet csak Apple rendszerrel működik hibátlanul.




válasza:



válasza:Apple-nél az M1 szériától kezdve a memória már a processzorba van építve:
"Az iMac (24 hüvelykes, 2023) és az iMac (24 hüvelykes, M1, 2021) modellek esetén a memória beépítve van az Apple M-sorozatú chipekbe, így az nem módosítható. Az iMac kívánt memóriamennyiségét a vásárlás során tudja meghatározni."
A háttértár meg az alaplapra van forrasztva, - megoldható a csere, de nem átlagfelhasználónak.
Kapcsolódó kérdések:
És azt nem látom ez I-3 vagy I-5 ös?csak ezt:-ámogatja az Intel Core i3 i5 és i7 processzorokat is.)
Hétköznapi dolgokra kellene csak, internet, hbo go, youtube, böngészős random játékok, semmi komolyabb. Egy 10+ éves laptopot váltana le, ami már nagyon nyögi a win10-et, szinte használhatatlan. Jó lenne, ha hasonló ideig ez is bírná.
Régebben 60-70-ért mentek, az rendben volt, de most 150-180 egy elavult konstrukció enyhén szólva vicc. Egy húszast hozzáteszek, és vadonatújat veszek, AMD processzorral.
Egy VAIO laptopom van, 2,26 GHz (Turbo: 2,56 GHz) Intel Celeron i5 procival, 4GB memóriával, 64 bites Win 7-tel, a videókártyám ATI Radeon HD 5650 1024MB. De ez úgy látszik, nem elegendő neki, mert iszonyatosan szaggat. Hiába patcheltem és vettem minimumra a grafikát...
Elég kezdő vagyok a linux terén. Egy régi gépre szeretnék linuxot feltelepíteni. Melyik futna aránylag jól ezen: 400MHz processzor, 32MB memória, 12GB merevlemez, CD olvasó, USB 1.1?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




