Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan azonosít egy-egy...

Hogyan azonosít egy-egy alkalmazás, ha lejár az ingyenes próbaidőszak?

Figyelt kérdés

Annó még az XP idejében több különböző fizetős programot úgy használtam, hogy az ingyenes próbaidőszak végén simán csak uninstall, aztán újra letöltöttem és kezdődött előről trial ciklus. Tudom, ez nem etikus dolog, de talán nem volt ezzel egyedüli.

Újabban persze már mindnehez regisztrálni kell, úgyhogy nem müködik az reinstall kiskapu. Amit viszont nem értek, hogy ezek programok honnan tudják, hogy adott esetben már a második fiókot akarom regizni? Hogy ismer fel, hogy előtte már egy másik fiókkal kijátszottam a free trialt?



ápr. 9. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Megbízhatóan... ;)
ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Morfondir ***** válasza:
100%

Windows-ban van egy "Beállításszerkesztő", vagy "Regedit", ha jobban tetszik.

Itt tárol minden beállítást a rendszer. Egy program uninstall ezeket a bejegyzéseket nem törli, így, ha újratelepíted az "Ingyenes verziót", már látja, hogy jegyezve van a gépeden.

Lehet ezeket a regisztrációs kulcsokat törölni, szerkeszteni. ( XP korszakban "Rakétává" tettük a gépet ezzel.)

SAJÁT FELELŐSSÉGRE!

ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Regedit, ahogy írták.

Én lúzer voltam anno, mert inkább újratettem az XP-t 30 perc/3 hónap ingyenesség...

Aztán egy haver mondta, hogy elég a regisztrációs kulcsot törölni a "regedit"-ben.

Nem olyan vészes, mint a Morfondir írja!

Csak példaképpen írok egy elérést:

Számítógép\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WinRAR

Törlöd a bejegyzést egy jobb gomb után, és újra használhatod az ingyenes verziót. :)

ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morfondir ***** válasza:

Igen...

Matyi sem teljesen haszontalan, ha kap inni. :)

A "Registry"-ben viszont csak akkor törölj valamit, ha teljesen biztos vagy benne, hogy nem kell a rendszerhez!

ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4/

Legfeljebb havonta újra kell installálnia a gépet (mint win95 idejében) mert a registry törlés miatt már úgyse indul el.. 😁


Egyébként lehet már TPM2 chip alapján is azonosítani vagy online hardverazonosító alapján (mint ahogy a windows aktiválás is teszi).

ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hintalow ***** válasza:

Amúgy manapság ezt zömèben úgy oldják meg, hogy bankkártyaszámot is meg kell adni.

Aztán ezt elkezdtèk kijátszhatóvá tenni a fintech szolgáltatók eldobható virtuális kártyái, de jelenleg ott tartunk, hogy ezeket a kártyafajtákat egyre több oldal/program nem fogadja el.

ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!