Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan használható a webkamera...

Hogyan használható a webkamera biztonsági, mozgásérzékelő kamerának?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szoftver kérdése az egész.

Ha van egy jó minőségű kamerád, akkor a megfelelő szoftver a beérkező kép alapján különbséget tud tenni, hogy az alap képtől hány %-ban tér el az új kép. Bizonyos % felett pedig jelez. Ez félmegoldás, mert ha lekapcsolod a villanyt, akkor is változást érzékel..


Szóval nem véletlenül speciális kamerák az érzékelővel felszerelt kamerák.

2010. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Ingatlan megfigyelésre kellene, napi néhány órára míg egyikből a másikba megyek, szóval nem érzem szükségét speciális eszköznek, ez jó megoldás lenne.

Tudnál ajánlani ilyen programot?

2010. okt. 27. 13:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Szoftver sajna fejből nem tudok, próbálj keresni a neten. Mivel programozó vagyok, csak elméletben gondoltam végig ezt a dolgot, konkrétumok nélkül.
2010. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utána néztem, van olyan webkamera, amihez a gyártó ad ilyen szoftvert.

[link]

Ezt ugyan pont nem forgalmazzák már, de biztos van olyan, amihez van ilyen program

2010. okt. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is. Nézelődök, már találtam cikket, mi szerint programok tudják ezt, de konkrét szoftvert még nem sikerült telepítenem és beállítanom.
2010. okt. 27. 13:44
 6/9 anonim válasza:
En probaltam nehany ingyenes szoftvert, a Dorgem maradt asszem vegul ami valamennyire mukodott. Az egyikkel az volt a bajom hogy lezabalta a processzort rendesen, a masik meg szepen elment a hatterben de csak allokepet csinalt, ami nem lett volna nagy baj, de nem lehetett allitani az erzekenyseget es telef*sta a merevlemezt azzal ahogy a fat mozgatja a szel... :D szoval ha akarsz kutakodni utana, motion sensor wecbam software -re keress ra.
2010. nov. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, olyan esetre nem való mozgásérzékelő kamera, ahol a fát mozgatja a szél. :) Persze, hogy bejelez. Statikus tárgyak, helyek figyelésére alkalmasak ezek, mert ott egyértelműen meg tudja állapítani a nem oda illő, mozgó tárgyat
2010. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Próbáld meg a Zone Triggert egy egyszerű kis progi. Ha kell, képet, vidit csinál és akár azonnal átküldi másik gépre, ahová kéred. Valaki esetleg? Vebkamot a géptől, hogyan lehet, mondjuk 10-15 méterre jól használni?
2010. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
USB hosszabító, 10-15 méter és kész is.
2010. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!