Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tdnátok WYSIWYG honlapszerkesz...

Tdnátok WYSIWYG honlapszerkesztőket mondani? Vannak még ma is használhatóak, vagy mindegyik elavulttá vált, vagy átalakult nem WYSIWYG szerkesztővé?

Figyelt kérdés
Nem, nem akarom őket használni, csak egy tutorialban szeretnék írni róluk, hogy régen voltak ilyenek is. De nekem csak a Macromedia Dreamweaver jut eszembe. Talán a Microsoftnak is volt egy.

ápr. 16. 00:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott a Microsoft FrontPage :)
ápr. 16. 00:03
 2/7 anonim ***** válasza:

Az az! de szerettem régen a Frontpage-et. Amúgy ha ilyenre gondolsz:

[link]

Akkor vannak.

ápr. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azok elavult szabványokra épülnek, ne használd egyiket sem. A front page-t pláne ne.


A mai wysiwyg szerkesztők gyakorlatilag szolgáltatássá változtak, így amit keresel az pl. a rogyásig reklámozott squarespace és társai.

ápr. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szikszai.B ***** válasza:
Microsoft Expression Web, Kompozer, SeaMonkey Composer
ápr. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4

Egyszer, kb. 1 éve feltettem egy kérdést a KompoZerrel kapcsolatban, és jól lehurrogtak, hogy már 10 éve is leavult volt :(

(második voltam)

ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szikszai.B ***** válasza:

#5


Hát, mert valóban elavult volt már 10 éve is.

Ezek a WYSIWYG szerkesztők mindig is egy igen szűk réteg igényeit elégítették ki, azokét, akik megelégedtek egy statikus, nem reszponzív oldallal, de ilyen ember már 10 éve is alig volt.

Ha dinamikus oldalt csináltál, akkor már megbuktak ezek a programok, mert egyik volt képes arra, hogy mondjuk egy PHP által összerakott oldalt megjelenítsen, azt lehessen szerkeszteni, és a megfelelő view fájlba visszarakja a szerkesztett dolgokat.

Vagy pl. a reszponzivitást sem tudják ezek a szerkesztők, buták hozzá. Persze, meg lehet adni ezekben is %-os értékeket meg media-query-t, de akkor már ugyanott vagy, mint ha megírnád kézzel.


Én használtam Frontpage-et is, Kompozert is, egy keveset Dreamweavert is, és az Expression Webet is, de semmi előnyét nem éreztem egy Notepad++-hoz képest. Aztán ahogy a böngészőkbe egyre több funkció került, simán lehagyták ezeket a szerkesztőket.

És igen, ahogy fentebb írták, a létező WYSIWIG editorok gyakorlatilag webes szolgáltatások lettek. Otthoni felhasználóknak a fentebb említett Squarespace, Webnode, akkor a Wix, Framer, a CMS-ek a különféle dinamikus sablonjaikkal (pl. Elementor), céges környezetben pedig a Sharepoint, Power Pages, Forms (ha csak egy kérdőívet akarsz összedobni), stb.

ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kérdés alá odaírtam, hogy nem akarom őket használni, csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést.
tegnapelőtt 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!