Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az MX Linuxról mi a véleményet...

Az MX Linuxról mi a véleményetek? Miket tapasztaltatok a használata közben? Elsősorban mire való?

Figyelt kérdés

ápr. 16. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy Debian. Nem értem, minek belőle még egy, amikor az elég jó :-)
ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gentoojedi ***** válasza:
85%

Elméletben az összes debianra vagy bármelyik fődisztribucióra épülő más disztro célja valami hozzáadott plusz.

Én is úgy érzem egyre kevesebb értelme van debianra építeni, de tény hogy a kényelem nagy úr. Azért hiába fejlődött sokat, egy teljesen kezdő nem boldogul vele. A cicomának nem látom sok értelmét, de a vezérlőpoltja sokat dob a debianhoz képest.

ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Elméletben igen, gyakorlatilag csak megnehezíti a fődisztrókhoz szállított csomagok/megoldások használatát :-)


Nemrég telepítettem úgy egy Debian12-t, hogy "egységsugarú" felhasználó szemszögéből néztem azt. Nyilván 20+ éves Linux tapasztalattal ez nem könnyű, de szerintem lassan a Windows és a macOS vezérlőpultjában elveszettebb az ember...

ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
42%
Általában a Linux előnye abban van, hogy kiküszöböli a Windows számos háttér automatizmusát, vírusérzékenységét, saját vírusait, üzleti érdekű kényszerítéseit. Hogy zabálja az internet adatforgalmat, és más erőforrásokat. Én Suse-vel kezdtem, de egy évtizede Mint-et használok. Informatikából félművelt vagyok, de nagyon meg vagyok vele elégedve.
ápr. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kedves 2-es válaszoló! Tudom hogy a Debianból csinálták, biztos hogy tettek bele újításokat amiket az alap Debian nem tartalmaz. Arra vagyok kíváncsi, hogy mi mindenben tér el tőle az MX.
ápr. 19. 14:00
 7/7 anonim ***** válasza:
rolling distro, ami szerintem eleve marhaság, amúgy vagy egy éve próbálgattam, tele vot buggal, nem sokáig volt fenn, ment vissza a Linux Mint...
ápr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!