Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Biztonsági mentést gyorsan...

Biztonsági mentést gyorsan végrehajtó program? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hálózaton keresztüli biztonsági mentés esetén Rsync rendkívül lassú.

Ha két nagy fájl közt csak pár bájt eltérés van, annak megállapítása is több mint fél óra, például egy 35 GB fájl esetén. 1 GBPS hálózaton...

A cél: nagy fájlok mentése (bináris, nem tömöríthető fájlok), valamint az is cél, hogy a mentést végző program lehetőleg a leggyorsabban állapítsa meg: van -e eltérés - és csak az eltérő részeket másolja.

Ha Rsync valamilyen paraméterezéssel meggyorsítható, az is érdekelne. A tömörítést kikapcsoltam, hogy ne lassítsa ezzel is magát, egyébként időméréssel kipróbáltam mindkét lehetőséget, de nem tömöríthető fájlokról van szó.

Windows és Linux közt lenne szükség erre, Rsync Cygwin-es változatát használom, a sebesség-problémát remélhetőleg nem ez okozza.



ápr. 16. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A hálózati sebesség ténylegesen 1gbps a két gép között? Hogy vannak összekötve?
ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Közvetlen kábelkapcsolattal van összekötve a két gép CAT7 kábellel és mindkettő hálózati kártyája 1 GBPS.

Egyébként - most hogy alternatívákat próbálok keresni - olvasom neten hogy Rsync átviteli sebessége 11 MBPS, mondjuk ez érdekes hogy ha nagy sávszélesség esetén is ennyi.

ápr. 16. 12:39
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha bármilyen megoldást tudsz arra, hogy - egy adott program - viszonylag gyorsan meg tudja állapítani helyi hálózaton keresztül a fájlok minimális eltéréseit, az nagyon jó lenne.

Nem a fájl-átvitel sebessége ami feltétlenül probléma, hanem a fájl-változás megállapításával töltött rendkívül hosszú idő.

ápr. 16. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt találtam két tippet:

[link]


Az egyik, hogy a következő kapcsolókat érdemes használni (kell hozzá, hogy a fájl módosítás dátuma is változzon, ha módosul a fájl)

rsync -vhz --partial --inplace <file/server stuff>


A másik, hogy ne ssh-t használjon az rsync, ami a default, hanem az rsync protocolt, így adva meg a fájlt:

rsync://hostname/path


De nem teszteltem őket, így nem tudom, hogy tényleg segít-e

ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az alábbi:

[link]

topikban három megoldási lehetőséget firtatnak az átvitel gyorsítására a párhuzamos másolás mellett:

- a parallel ( [link] ) segédprogrammal

- az xargs segítségével (annak is a -P kapcsolójával: [link] )

- az rclone ( [link] ) nevű segédprogram --transfers és --multi-thread-streams kapcsolóival

ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó előtti hozzászóló: az első lehetőséget már megtaláltam és kipróbáltam, sajnos nem segít. A Rsync daemon-kénti futtatását és azon keresztüli szinkronizálást még nem.

Utolsó hozzászóló: Ezeknek a programoknak próbálok Windows változatait keresni, az egyirányú fájl-szinkronizáció Windows felől Linux felé történne, elnézést hogy a kérdésben nem egyértelműsítettem.

Egyébként ha valakinek van tapasztalata például FreeFileSync programmal ilyen "nagy fájlok esetén gyors eltérés-megállapítás" tekintetében, az is nagyon érdekelne.

Valamint, ha jobban-frappánsabban oldaná meg a Total Commander például FTP protokollon keresztül a nagy fájlok szinkronizálását, akkor FTP szervert is beállítanék simán (tudom-tudom, "a biztonság nagyon fontos"), de a LAN hálózatról van csak szó, amely kívülről nem érhető el.

ápr. 16. 16:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!