Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Euro Truck Simulator 2 futtatá...

Euro Truck Simulator 2 futtatásához milyen gép lenne minimum jó? Laptopot keresek

Figyelt kérdés
Ár most mindegy, nyilván nem millió fölöttire gondolok

máj. 1. 13:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
300 volt anno ez a szar, 4-500 körül gonolkoznék de csak elméleti szinten, mert ez most 4 éves, valameddig úgy-ahogy jó lesz
máj. 3. 11:35
 12/17 anonim ***** válasza:

Összeraktam egy alap szűrést, innen szerintem egyikkel sem nyúlsz félre, de nyilván nem néztem végig az összes lehetőséget:

[link]


Amin még lehet spórolni vagy nem szöszmöszöltem vele:

- 32 giga RAM-ot adtam meg, de játékra és általános felhasználásra a 16 is elég lenne. Továbbá nem vettem figyelembe hogy DDR4 vagy 5. Lehet, hogy jövőállóság szempontjából az 5-ös jobb lehetne, de nem hiszem, hogy jelenleg túl jelentős hozzáadott értéke van, majd az okosok leírják.

- 1 gigás SSD-t raktam be, ha spórolni akarsz, akkor az 512-es is elég lehet, ennél kisebbet én már a helyedben nem vennék. Továbbá nem tudom pontosan, hogy milyen sebességű SSD-k ezek, de ebben az ársávban olyan irtózatosan válogatni azért nem lehet.

- Processzorból nem állítottam be szűrést a szériára, csak annyit, hogy i5, i7 és a ryzenes megfelelőket ezekhez. Mindegyik processzor jóval erősebb mint a mostani gépedben lévő és egyiknek sem okozna gondot az Euro Truck Simulator 2 nyilván. Egy i5-ös procival is el lehet lenni hosszú távon, nem néztem utána itt sem az ár/érték arányoknak, ezt rád hagyom, hogy kiszőröd.

- Bejelöltem kettő, népszerű nVidia videókártyát, de nem néztem utána, hogy árban és teljesítményben mik a különbségek, mindegyik röhögve vinni fogja a játékodat, de az utánajárást itt is rád vagy az unatkozókra hagyom.

- Én direkt kikötöttem a szűrőben, hogy a standard 15,6-os laptop méretet mutassa, az ennél nagyobbak szerintem már nem jók hordozhatóság szempontjából, a kisebbeknél pedig probléma lehet a hűtés, továbbá általában drágábbak is ugyanolyan konfigurációval.

- Érdemes utánanézni a laptopok típusneve alapján, hogy milyenek az általános tapasztalatok a laptop egyéb dolgaival kapcsolatban: hűtés, billentyűzet minősége, összeszerelés minősége, stb. Bár valószínűleg azért ezen a középkategóriás árszinten kifejezetten rossz gépek már nincsenek.

máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi
máj. 3. 12:47
 14/17 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy ezt a jelenlegi gépet fel lehetne-e turbózni mondjuk 1 Tb SSDvel, meg 16GB memóriával és ha igen skkor budspesten lehetőleg csepel környékén tudtok e ilyen helyet
máj. 15. 20:54
 15/17 anonim ***** válasza:
#14 Kinyitod az alját és megnézed, hogy rendes SSD és RAM van benne vagy forrasztott. Ha kivehető, akkor veszel egy újat ami ugyanolyan és kicseréled magad.
máj. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én ehhez nem értek, ezért kéne egy hely csepel környékén
máj. 16. 08:57
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát ez attól is függ, hogy érdemes-e. Ha nem a memória és az SSD a szűk keresztmetszet és azért (is) fut rosszul, mert gyenge a proci vagy a videókártya, akkor sokra nem mész memória bővítéssel és háttértároló cserével.
máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!