Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu Linux alatt hogyan...

Ubuntu Linux alatt hogyan tudok kétpaneles fájlkezelővel (pl. : Krusader) a Windows által létrehozott partíciókon ténykedni?!

Figyelt kérdés
Kezdő Linuxosként csak a beépített, intézőhöz hasonlító (Nautilus?) fájlkezelővel tudok csak más formátumu partíciókra átmenni és műveleteket végezni. Több telepíthető kétpaneles fájlkezelővel is próbáltam, de nem jött össze. Tudom h. lehetséges csak az ismereteim szegényesek. Mivel az Ubuntut választottam, így érthető, hogy grafikus felületü megoldás érdekel. Lehetőleg semmilyen parancs soros hókusz-pókusz ne keljen a megoldához, attól még Én igen messze vagyok. Köszönöm előre is az Önzetlen Linuxosok segítségét!
2010. okt. 28. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Linux alatt a particiókat fel kell csatolni egy tetszőleges könyvtárba. Ez a "hókusz-pókusz" elengedethetetlen, hacsak az ubi induláskor automatikusan fel nem csatolja.


Nyiss egy terminált és írd be: man mount


olvasgasd el.


Az, hogy egy partició fel van-e csatolva, például a df paranccsal ellenőrizhető. Ha nem megy: man df


Ha felcsatoltad, onnantól kezdve úgy tudod kezelni, mint egy mezei könyvtárat, persze a jogosúltságokat figyelembe véve.


Egyébként én a Midnight Commandert javasolnám. Hasonló, mint vinfosban a TC.

2010. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még egy kis segítség: [link]
2010. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Lézetik olyan megoldás amivel grafikus felületen tudok mountolni? Hol tudom egyébként ezt autómatikusra állítani? És miért kell felcsatolni ha pl. a Nautilus látja csak a kétpanelesekkel nem látom?


Bocs az ezer kérdésért, de a gépet nem csak Én használnám, hanem a párom is és szeretném ha könnyedén menne neki is a használat.

2010. okt. 28. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:

GNOME Commander... próbáld ki :)

Mountolni vizuális felületen Ubuntun elég, ha belemész a fenti menüből az adott particióba. :)

2010. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy a Nautilus sem tud belemenni mountolás nélkül, csak ő autómatikusan felmountolja. :)

Általában ide szokta, de akárhová fel lehet mountolni akármilyen particiót: /media

A linux könyvtárstruktúráját elég könnyű megszokni, nagyon szépen szervezett, és bármilyen mappát átrakhatsz másik particióra gond nélkül... (pl. a /home -ot, amiben a saját fájljaidat tárolod) egyszerűen csak oda csatolod fel az adott fájlrendszert. :)

2010. okt. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj igen és az autómatikus felcsatolásra (mountolásra) ott az fstab. Erről sok leírás van, keress egyet a Google-ben, vagy pedig az Ubuntu fórumon. :)
2010. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!