Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » "Pure-Ftpd"-ben be tudom...

"Pure-Ftpd"-ben be tudom állítani hogy bizonyos felhasználók csak küldhessenek a szerverre fájlokat, de se törölni se leolvasni később?

Figyelt kérdés

Vagy legalább ne tudják törölni.


(munkában készítettem a munkásoknak FTP szervert, erre az egyik letörölte és senki nem vallja be...) Olyan megoldás kellene hogy csak a biztonsági mentést felküldhessék de senki ne tudja szerkeszteni/törölni.


máj. 21. 19:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A munkásoknak külön-külön van felhasználónevük/jelszavuk vagy ugyanaz mindegyiknél?

Ugyanazt a könyvtárt használják a biztonsági mentésre, vagy külön-külön van saját könyvtáruk?

A könyvtárak között a munkásoknak szabad az átjárás?

A munkások gépén milyen operációs rendszer fut? A biztonsági mentést manuálisan végzik (a munkások) vagy külön szoftver/szkript?

máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Külön nevet kaptak, de hozzáférhető mindenkinek. Ugyanaz a könyvtár, csak mindig egy dátummal ellátott excel-lel lesz ott több mindennap.

Olvasni megnézhessék, de törölni és szerkeszteni nem. Csak feltölteni egy új fájlt.

Kézzel végzik. Windows mindenki, az FTP szerver Debian 11-es.

máj. 22. 11:15
 3/17 BeefEater ***** válasza:

Szinte biztos vagyok benne, hogy nem a jó megoldást választod ehhez a feladathoz.

Nem tudom, hogy a Pure tud-e hasonlót, de ha nem, akkor is megcsinálhatod azt, hogy incronnal figyeled a könyvtárat ahova feltöltenek és megvonod az írási jogot a file-ról.


Viszont az, hogy egy fontos filet letöröltek és neked nem volt mentésed a szerverről az a te hibád. Ments a szerveredről is.

máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha egy udf-re formázott DVD+R lemezt osztasz meg, arról lehetetlenség bármit letörölni, Recuva-val minden ott lesz, visszanézhető. 8GB hely van rajta.
máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, az egyik megoldás az, hogy a közös könyvtár jogosultsága 1777 legyen (legyen beállítva a sticky bit), szóval bárki írhassa, olvashassa a könyvtárt, de törölni csak a saját állományait tudja - mint az a pure-ftpd leírásában szerepel:

"-> I have a "public" directory. All users can download and upload files

from/to this directory. Permissions are 777 on it. But user 'john' can

delete files owned by user 'joe'. How to prevent this?


Put the sticky bit on that directory: chmod 1777 public. That way, the

directory remains public (read/write), but people can only delete files they own."

[link]

ezt megfejelheted egy, a fájlra adott 774-es jogosultsággal, azaz a felhasználó, a felhasználói csoportja (ami általában önmaga) írhatja/olvashatja/végrehajthatja az állomány, viszont másik felhasználó maximum csak olvashatja azt.


Egy másik lehetőség, hogy minden felhasználónak saját mappát csinálsz, amit maga a felhasználó/a saját csoportja írhat, olvashat, végrehajthat, de más felhasználó/csoport maximum olvashat, betekinthet (1775-ös jog).


Pure-ftpd-specifikusan lehetőséged van arra is, hogy a sikeres feltöltés után az adott fájllal műveleteket (például átmásold egy olyan könyvtárba, ahol a "munkások" nem férhetnek hozzá) végezz - erre szolgál a pure-uploadscript:

[link]

máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 BeefEater ***** válasza:
#5 válasza alapján az én ötletem hülyeség. Valamiért azt feltételeztem, hogy közös usert használnak, pedig le volt írva, hogy nem. Hol a kávém..
máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
#6 mi a te ötleted?
máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7: Az volt az ötlete, hogy: "de ha nem, akkor is megcsinálhatod azt, hogy incronnal figyeled a könyvtárat ahova feltöltenek és megvonod az írási jogot a file-ról"

Tehát miután feltöltötte a felhasználó az állományt ezt az incron figyeli (IN_CLOSE_WRITE), és átállítja az írási jogosultságát.


Ez sem egy teljesen elvetendő ötlet, de ha már külön felhasználók vannak, akkor akadnak alternatívák.

máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"szóval bárki írhassa, olvashassa a könyvtárt, de törölni csak a saját állományait tudja"


Ha mindenki tudja mindenki jelszavát (vagy minden jelszó azonos) és az egyik munkás ki akar tolni valakivel akkor ezen módszer nem véd meg tőle.

máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Neked a -K kapcsoló kell, ha jól értem a problémádat.

[link]

máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!