Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Netflix, YT stb.: egy háztartá...

Netflix, YT stb.: egy háztartásban élőket úgymond lenyomozzák?

Figyelt kérdés

Hogy zajlik ez az egész? Próbálok utána nézni, de nem találok semmit. Ha én szeretnék előfizetni pl. Youtube-ra, megveszem a családi csomagot, abban lehetnénk mondjuk ketten. Az addig oké, hogy havonta egyszer be kell jelentkezni, de hol? Otthon a TV-n? Irodában munkahelyen?

Ezek szerint csak le kell nyomozniuk az IP-címet vagy regisztrációkor kell megadni?


Köszönöm előre is!


máj. 23. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy alapértelmezett háztartás kijelölve, annak az IP címe lesz az "otthon". Minden további eszközt úgy hitelesítenek, hogy legkésőbb 30 naponta be kell jelentkezniük az alkalmazásba az alapértelmezett háztartásból (ezt figyelni tudja a rendszer). Ezt már össze lehet kapcsolni, hiszen aki belépett arról a hálózatról, feltételezhetően ott él, vagy rendszeresen oda jár ahová az előfizetés tartozik.

Ezzel már ki tudják szűrni az olyan (laikus, trükköket nem kereső) felhasználókat, akik csak megosztják a hozzáférést másokkal, mert a távolról belépők nem fognak 30 napon belül a háztartásnak kijelölt hálózatban tartózkodni, így kizárják magukat.


A bejelentkezési kötelezettség csak annyi, hogy elindítod az alkalmazást arra a netre felcsatlakozva, amelyiket kiválasztották alapként.

máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így már teljesen érthető! :)
máj. 23. 14:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért az IP címes dolog nem megbízható, mert a lakossági csomagokban dinamikus IP van, nekem is folyton változik, de kéthetente minimum. Esetleg azt nézhetik, hogy egy okostévé honnan megy és a mobilok is bejelentkeznek-e onnan, de ha nincs ilyen, csak mobillal van használva akkor cseszhetik.
máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha rajtakapod a házinénit hogy leselkedik a kulcslukon át akkor biztos. :-)
máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3: Igaz, hogy dinamikus IP van, viszont ha megnézed a végeit, azok számítanak. Az eleje nem változik, csak a vége. Így tudnak adott regisztrált IP cím alapján azonosítani, ha ott jelentkezel be. Gondolom ezt összevetik az e-mail címmel és le is nyomoztak. Gondolom, valahogy így mehet. Mindenesetre az első válaszoló alapján így vélem és már értem :)
máj. 23. 17:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Diginél vagy 5 fajta IP címet kiad, az egyes címek alapján pedig Törökbálint és Békéscsaba között random változik a helyzetem, gondolom attól függ, hogy melyik endpointra megy fel a modem amikor elindul.
máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:

@5: akkor van egy rossz hírem: a szolgáltatók alapesetben NATolják -pontosabban PATolják az előfizetőket; ergo az átlagelőfizetőnek nincs nyilvános IP-címe (pontosabban ugyanaz az IP-cím egyszerre több előfizetőhöz is tartozik)...

Ez alapján senki nem fog senkot azonosítani.

máj. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor még mindig áll az eredeti kérdésem 🙂
máj. 24. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!