Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miről ismerhetik fel-azonosíth...

Miről ismerhetik fel-azonosíthatják a számítógépemet? Értesz az aukciós oldalakon lévő beazonosításokhoz?

Figyelt kérdés
Bizonyos oldalakon miről ismerhetik fel-azonosíthatják a számítógépemet??? Egy számítógépnek mik az árulkodói? Van itt Valaki Aki ért aukciós oldalakhoz??
2010. nov. 5. 14:53
 1/10 anonim válasza:
Az IP címedről azonosíthatják.
2010. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
IP cím, cookie, felhasználói adatok, bankszámlaszám. Ilyesmik.
2010. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az IP cím: van a kártyán, van a modemen és a számítógépben is? Cookie-k törölve, gép újratelepítve. Felhasználói adatok és bankszámlaszám más. Mik az ilyesmik?
2010. nov. 5. 15:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg el akarsz rejtőzni vagy tűnni onnan, erre utal a kérdés meg a cselekvésed.


Amikor egy oldalt látogatsz, az IP-címed alapján történik az azonosítás. Mindenkit ez alapján különböztetnek meg, és ezzel hagysz beazonosítható nyomot magad után. Utólag viszont semmit nem tudsz tenni. Az oldal, amin jársz az a látogatás pillanatában észleli és naplózza a rá kapcsolódó IP-címeket. Hiába telepíted újra a gépet meg cserélsz IP-t (csere esetén ráadásul nagy százalékban ugyanazt a címet kapod vissza a dhcp-től, most meg főleg hogy elfogynak a szabad ip-k lassan), a látogatásodnak az oldalon már nyoma van.

Ha ez egy hétköznapi eset, akkor nincs jelentősége annak hogy egy oldalon jártál, hiszen csak egy vagy a több száz vagy ezer IP közül aki az oldalon járt. Viszont ha az eset nem hétköznapi, tegyük fel az oldal rendőrségi eljárást kezdeményez, akkor a rendőrség felkeresi a szolgáltatód. Ők is naplóznak, méghozzá azt hogy melyik időpontban épp ki használta az adott IP-t. Ha ez megvan, akkor nem nehéz hozzá nevet, címet, telefonszámot, stb.. társítani, hiszen ezeket mind megadtad a szolgáltatás igénylésekor. Ehhez viszont komoly okok kellenek, hogy a rendőrség foglalkozzon veled.

Összegezve ha valamit nemrég csináltál az már megtörtént, és a jelenben hiába csinálsz bármit, amíg egy másik helyen ott vannak a múltban történt dolgok nyomai. Ráadásul nem a te gépeden elmentve.

2010. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, újra szeretném használni a TeszVesz-t! Szerencsémre nem csináltam semmi rosszat, de volt még év elején 2 Anyuka Akik türelmetlenek voltak és összefogtak (3 negatív) nem vettem át időben, amit megnyertem. Nemrég újra regiztem teljesen más adatokkal és 2 hét után 20 pozitívval, 0 semleges, 0 negával kizártak és megírták, hogy rendszerük egyértelműen felismert.


Az IP-címem: ami a kártyán, a stikken vagy a számítógépemben van???


Az mit jelent, hogy "csere esetén ugyanazt a címet kapod vissza a dhcp-től"??? Melyik szabad ip fogynak el?

2010. nov. 5. 18:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Véletlenül kiléptem elküldés előtt, úgyhogy most már csak nagyon röviden írom le.

Az IP-cím a hálókártyához tartozik, ami a gépben van. Ezt egy külső helyről kapod, a dhcp-szervertől, ami ügyel arra hogy ne legyen két egyforma IP használatban a neten, mert abból ütközés van. Amikor tervezték az ip-címeket, nem számoltak az internet ekkora mértékű fejlődésével, és pár hónapon belül el fognak fogyni a még szabad lehetőségek, így a dhcp-szerverek általában ugyanazt az ip-címet adják vissza neked a megújítás után, mint ami előtte volt neked. Így azt hiszed hogy új címed van, de ugyanaz marad.


A fő kérdésre válaszolva:

Az ilyen oldalak már nem csak az ip-címet figyelik hanem a felhasználónevet is. Pár havonta általában magától új IP címet kapsz, és ezt az oldalak is követik. Amilyen címmel belépsz az oldalra. Például ha rákeresnek az üzemeltetők a nevedre, ki fogja írni milyen címmel használták azt a név-jelszó párost. Fordítva is igaz, ha egy IP címre keresnek rá, látják milyen regisztrált tagok tartoznak hozzá.


Lehet az oldal szabályzata kimondja hogy nem lehet dupla regisztrációkat csinálni az oldalon a csalások elkerülése érdekében (például ne licitáld a saját termékedet, de pontosan nem tudom van-e ilyen). Amikor újra regisztráltál, akkor az IP-címhez ki lett listázva az új és a régi felhasználónév, ha a cím addig nem változott (de ahogy fent is írtam, általában hónapokig ugyanazt használja mindenki, hiába nem fix IP-t ad a szolgáltató).

Azért is írhatták hogy a rendszer egyértelműen felismert, mert a te egyedi ip-címeddel ismét beregisztráltál az oldalra. Két eset lehetséges. Vagy ki voltál tiltva, és a visszaregisztrálást sem engedik, vagy nem voltál kitiltva, de a dupla regisztráció tilos.


De ez inkább egy olyan probléma amit házilag nem tudsz megoldani, az üzemeltetőnek kellene írni aki tudja miért zártak ki.

2010. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A hálókártyát cserélni lehetne, ha Digis lennék, de én a mobilnet előfizetője vagyok, így hiába cserélném. Ez az infóm nem helyes???

A dhcp-szerverek kik?

A felhasználónév, amivel regisztrálsz?

Az új IP címet hogyan tudják követni?

Az üzemeltetők a nevemre?

Ki voltam tiltva és a visszaregisztrálást engedik, de a dupla regisztrációt nem!

Az üzemeltető ki? Ahonnan kitiltottak nem mondanak meg egyértelműen SAJNOS SEMMIT!!!

2010. nov. 5. 20:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom a mobilnettel mit kell csinálni, hátha valaki még leírja.

dhcp: amikor a netre kapcsolódsz, szükséged van IP-címre, ami megkülönböztet mindenki mástól aki szintén kapcsolódva van. A DCHP-központ olyan gépeket tart fent, amik csak azzal foglalkoznak hogy mindenkinek egyedi címe legyen, ne legyenek ütközések, és ők osztják ki mindenkinek hogy milyen címe legyen.

A felhasználónév az amivel regisztráltál és belépsz a tesz-veszre. Úgy követik az új IP-t, hogy az üzemeltető látja milyen ip-címekkel kapcsolódtak az oldalára, és hogy az a cím, melyik felhasználónévhez tartozik. Ha változik az IP-címed, kiírja hogy egy másik címmel léptél be, de attól még listázza a régi[eke]t is. Ezért tudnak kitiltani, mert látják hogy melyik felhasználónév milyen címekkel van fent, és hogy a címekhez egynél több felhasználónév tartozik-e. Nálad is ez állhat fent, ugyanazzal az IP-címmel regisztráltál be, amit kitiltottak, így a dupla regisztráció miatt ismét kitiltottak.

2010. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor ez az, ami ha nem fix változik?

Listázza a régi[eke]t is?

Ami az előfizetéshez tartozik? Ezt hogyan lehet/ne nulláról kezdeni???

Nem ugyanazzal az IP-címmel regisztráltam, mert biztos, hogy változnia kellett (volna).

De nem tudom, hogy a 3 közül min van rajta az IP cím (kártya, stikk, számítógép)???

2010. nov. 5. 20:56
 10/10 anonim ***** válasza:

A fix címeket külön kell megrendelni, mindenki más alapból változót (dinamikus) kap. Az, hogy mikor változik az szolgáltatónként változik. Van akinek gyakran, van akinek évente egyszer-kétszer.


Nullázni nem tudod az ip-előzményeket. Egyrészt amikor te újat kapsz, a gépen minden átáll automatikusan az új cím használatára. Viszont amelyik oldalt meglátogatod, az magának az azonosítás miatt eltárolja a címeket.


Mivel nem tudom hogy működik a mobilinternet, nem tudom pontosan melyik eszközre vezethető vissza az IP-cím. Annyit találtam hogy számítógépes használatkor a netkártya lesz a modem megfelelője. Mivel a netkártyát is, és a PC-s modemet is lehet USB-portba dugni, szerintem a PC-ben lévő hálókártya lesz a közös eszköz, hiszen ez felel a hálózatra kapcsolódásért és kommunikációért, míg a modem/kártya csak a jelet és adatot hozza.

2010. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!