Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » WORD-ben beszúrok egy képet,...

WORD-ben beszúrok egy képet, és . Pdf-ben nem jól menti!? Mi lehet a baj? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Ha tudnátok segíteni azt megköszönném :D


Az a problémám, hogy word-ben beszúrok egy képet fájlból, és azt szeretném, hogy ez legyen egy teljes oldal háttere. Először beteszi a képet az oldalra, úgy, hogy kisebb mint az oldal, ezért széthúzom akkorára, hogy eltakarja az oldalt, majd a szöveg mögé igazítom. Így kitölti a teljes oldalt, és a szöveg is látszik.


Viszont, ha a word-ből .pdf-be akarom menteni, akkor az oldalt nem tölti ki teljesen a kép. Ha nem lenne elég érthető, készítettem róla printscreent, remélem így eléggé érthető.


Itt a kép:

[link]


Lehet, hogy nem így kellene beszúrni a képet, ahogy én csináltam?:D


Ha háttérként próbálom beállítani, akkor az egész dokumentum összes oldala alá beteszi...


2010. nov. 12. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
A Pdf-nek megvan ez a hülye szokása, hogy a hátteret nem veszi figyelembe. Talán az a megoldás, ha megszerkeszted az oldalt, és képfájlként mented, pl. jpg-be. Akkor már nincs választása a Pdf-nek, mert ugye így a háttér is része a képnek. Ezáltal viszont romlik a szöveg minősége, úgyhogy magas bitrátával kell menteni, és a pdf-nél is magasabbat kell egy kicsivel állítani kimeneti értéknek.Ha valami nem úgy sikerült, akkor, ha van Photoshopod, az is tudja szerkeszteni, de utána csak oldalanként, képnek menti, és ismét neked kell Pdf-t csinálni belőle. Viszont vannak egyszerű összeillesztő szoftverek, amikkel variálhatod az oldalak sorrendjét. Az Arduo Pdf Merger például kiváló a célra és ingyenes
2010. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


egyébként megoldódott a problémám. PDF factoryt használtam amikor nem tett be normálisan a képet. Ezután letöltöttem egy másik pdf konvertáló programot, az OXPDFCreator-t. Így áttettem pdf-be, és teljesen jól működött. Viszont itt 2 képet úgy rakott be, hogy "szögletes" lett az ember keze.

2010. nov. 17. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!