Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A linux az pontosan milyen op...

A linux az pontosan milyen op rendszer, mindegyik részét fel kell telepíteni?

Figyelt kérdés
Mert hallottam, hogy van olyan, hogy ubuntu annak több része!
2010. nov. 14. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a csomagokra gondolsz.

A telepítésnél magától felrakja az alap rendszert. Azonkívül teljesen rád van bízva, hogy milyen további komponenseket telepítesz.

2010. nov. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Linux az csak maga a rendszer mag (hasonló, mint a DOS, karakteres), ennek számtalan disztribúciója van, ezek grafikusan, de erre a rendszermagra épülnek.

Az egyik legnépszerűbb az Ubuntu, elég, ha innen letöltöd az iso-t, kiírod egy DVD-re (képfájlként), majd beteszed (ha jó a boot sorrend), akkor már indíthatod ezután a telepítést is:

[link]

Próbálj ki több Linux disztribúciót is, hogy megtaláld a neked tetszőt (akár VirtualBox-ban, vagy Live CD-ről).

Gondolom a "több rész" alatt a disztribúciókat értetted. A válasz, elég egy disztribúciót feltenned.

Esetleg érthetted a különböző verziókat ez alatt, pl., hogy van Ubuntu 9.10, 10.04... Ezek tulajdonképpen a verziók, folyamatosan fejlesztik a disztribúciókat, és időről időre adnak ki újabbat. Elég a fentebb belinkelt oldalról a legfrissebbet letölteni.

2010. nov. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne hagyd h a sok különböző Linux összezavarjon, van belőlük annyi mint égen a csillag.


Ha kezdő vagy, és nem akarsz sokat harcolni az oprendszerrel, akkor a legbarátságosabb az Ubuntu, ebből is a legújabb verzió, erre rákeresel, és simán letöltheted, kevés dolgok egyike a világon ami még ingyenes :)

2010. nov. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Aha, linux téren nem nagyon vagyok tájékozott, és igen a több fajta linuxra a disztribúciókat értettem, mert a windowst már elég jól ismerem 2000, nt, xp, ezeket már ismerem, de a linuxról, hallottam, csaknem igazán foglalkoztam vele!

Amúgy játékok terén hogy áll, mert láttam a játékok rendszerkövijénél, hogy valahol ott van valahol nincs ott a linux, és ahol nincs akkor az esélytelen, hogy valaha is elindúljon?

2010. nov. 15. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:

A Linux játékok terén jelenleg még nem olyan támogatott.

Ha Windows-os játékot akarsz futtatni, azt talán Wine-al meg lehet oldani, de ha leginkább játékra szeretnéd használni a géped, akkor szerintem hagyd meg a Windows-t (is), lehetne dual-boot ba rakni a Linux-al.

2010. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát 40 gb-os a winyó, szal azt nem akarom megosztani, de akkor maradok a windowsnál!!
2010. nov. 16. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!