Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legegyszerűbb linux...

Melyik a legegyszerűbb linux alapú operációs rendszer annak aki Windowson nőtt fel?

Figyelt kérdés

Tehát (ha van ilyen) pl:

- alapból és egyszerűen kezeli a .exe fájlokat (nem kell hozzá Wine-el sz*rakodni)

- ha valamit törölni szeretnék vagy telepíteni akkor nem kell 5 soros kódot írni a terminálba (lehet kicsit túloztam) hanem van egy Windowsos "Programok telepítése és törlése"-hez hasonlóan funkcionáló program benne


2011. szept. 3. 13:00
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Ubuntu
2011. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zorin OS (Ubuntu modifikáció, ha jól tudom egyik leg Windows user barátibb linux.)
2011. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Exe fájlokról nemtudom melyik kezeli, megvannak a saját fájltípusai.


Ubuntut ajánlom énis, bár kell hozzá egy kis nyitottság, ha windowson nőttél fel.


Terminál használata nem vészes, google-t kell ismerni csak onnantól másolgatni a dolgokat, és egy pár nap alatt bele lehet jönni.

Szoftverközpontból is lehet telepíteni, bár én személy szerint ott semmit nem találtam meg ami nekem kellett elsőre.

Van benne Synaptic csomagkezelő, azzal se nagy dolog telepítgetni.


Amiket feltettem:

Nvidia driver, gyártó honlapján fennvan friss verzió, és szépen fut majd minden tőle.

Google cuccai szépen futnak, Chrome, Föld.

Opera böngésző kevésbé gyors, és kicsit béna átirat.

Firefox alap, befrissítettem 6.0-ásra így mégjobb volt.

Openoffice cserélve lett Libreoffice-ra.

Levelezőkliensnek feltettem a Thunderbird-et.


Ha mindenképp játszani akarsz akkor windows, meg nekem is vannak win specifikus programjaim amit sajnos ubuntun nem futtathatok.


Szerintem megér egy próbát, és mondjuk használni 1 hétig, és nem letörölni az első nehézségeknél, és ha belejössz akkor cserébe kapsz egy stabil és gyors rendszert.

2011. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 legendavagyok01 ***** válasza:
100%

Az Ubuntu a legjobb kezdés.

A Zorin annyival barátibb a windows-osoknak, hogy van egy "start menü"-je. Valamint nem kell külön telepíteni a Wine-t, az alapból van. Ennyi.

A Szoftverközpont kb. jól használható a programok telepítéséhez, törléséhez.

Az exe futtatása pedig nem fog menni másképp.

El kell fogadni, hogy a linux disztribúciók más os-ek, mint a windows. Aki nem tud szabadulni, használja tovább azt.

2011. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


A BluePanther-ről olvastam még hogy Windows baráti, esetleg tapasztalatok/vélemények róla?

2011. szept. 3. 13:40
 6/7 Pakerskali ***** válasza:
Nekem az ubuntu alapra épülő ULTIMATE EDITION 2.8 és 2.9 jön be.
2011. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olyan Linux-ról nem tudok ami alapból kezeli az .exe állományokat Wine nélkül.De ha nem akarsz Wine-al kínlódni akkor ajánlom a PlayOnLinux-ot:

[link]


Linux terén nekem a PCLinuxOS nevű disztró jött be.Ez egy eredetileg Mandriva alapú disztró,de mára már önálló disztróvá nőtte ki magát saját kernellel.

A használata nagyon egyszerű amióta ezt használom egyszer sem kellett terminálban írogatnom.Nálam a hardvereket tökéletesen felismeri és bekonfigurálja.Minden működik.A szoftver központjában amit a Synaptic csomag kezelőn keresztül lehet elérni, gyakorlatilag minden program,függőség,eszköz vezérlő megtalálható amire csak szükségünk lehet és egy kattintással telepíthetjük ami kell vagy eltávolíthatjuk ami nem kell.


Én imádom,csak ajánlani tudom mindenkinek.

[link]


Még annyit hogy a KDE kezelő felülettel érdemes választani mert valamelyest hasonlít a Windows-ra.

2011. nov. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!