Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Avast, Eset Smart Security...

Avast, Eset Smart Security vagy NOD eszi kevésbé a gépem?

Figyelt kérdés
NOD-ot (és Eset-et) használok már évek óta, de most elbizonytalanodtam. Az Eset munkáját figyelem mostanában és azt vettem észre, hogy néha-néha "kicsit" többet használ a gépemből mint amennyit én szeretnék. A fent említett vírus irtók közül melyik az amelyik a legcsendesebben dolgozik a háttérben, minimális igényekkel?
2010. nov. 15. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én Avastot használok és még nem éreztem lassulást. Mitöbb, észre sem venni, hogy fut, mert nyugalmi állapotban ilyen 1-2% körül van a CPU terhelése.

Faterom gépén NOD van és hiába több a ramja, erősebb a CPU-ja, mégis visszafogja. :S Leginkább bootolásnál venni észre.

2010. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gépem 2 fontos adata:

512-es ram

1,8 gHz-es proci

2010. nov. 15. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Avast 5 jóval kevesebbet eszik mint a nod..
2010. nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ESET SS elég sokat eszik, de nálam mégsem lassítja a gépet. (1 GB RAM van bene). Téves nézet, hogy a vírusirtó lassít, legtöbbször a Windows begyűjtötte netes szemét (ideiglenes internet fájlok: .TEMP) okozza ezt. Használj Ccleanert és időnként takarítsál. [link]
2010. nov. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ESS azért használja kicsit többet a gépet, mert van beépített tűzfala, ami folyamatosan figyeli a gépünket.Az avast!-nál amikor még használtam, sokszor a CPU használat 1 vagy 0% volt, szerintem az avast! eszi legkevésbé.
2010. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ESS most is fut (tűzfal, email-szűrő, minden fut): jelenleg nálam a CPU használat 4 és 0 százalék közötti. Ennyit egy vírusmentes gépről.
2010. nov. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!