Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hang felismerő program?

Hang felismerő program?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy XP re van-e olyan program ami felismeri a hangomat! Ez alatt azt értem hogy csak akkor jelentkezik be a fiókomba ha felismerte a hangomat vagy az enyémet vagy a páromét! Mivel már elegem van abból hogy a fiaim mindig feltörik valahogy! Ha van létszives segítsetek!
2010. nov. 22. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen programot sajnos nem ismerek, de van egy másik megoldás, ha nem szeretnéd, ha a gyerekek használnák a gépet. A fiókba ugyan továbbra is be fognak tudni törni, de nem fogják tudni használni a gépet. A megoldás egyszerű: Ne a fiókot, hanem a programokat/mappákat védd le jelszóval. A neten rengeteg ilyen program van, ezek közül én kettőt ajánlok.

Az első a Password Door nevű program, ami a programokra rak jelszót, tehát minden indításnál kéri a jelszót, és amég nem írod be, nem indul el. A programban külön ki lehet választani, melyik programokat szeretnéd levédeni jelszóval.

A másik program a LockFolder XP, ami viszont láthatatlanná teszi a mappákat (mintha nem is léteznének), amég nem kapcsolod ki a védelmet. Szerintem ez a praktikusabb, mivel ennél a programnál bejelentkezés után beírod a jelszót, és feloldja a programokat, és ez gép újraindításig úgy marad, tehát ha be is tudnak lépni a fiókodba, kárt nem tudnak benne tenni,mert a programokhoz nem tudnak hozzáférni. És ami még fontos, ezeket a jelszavakat nem fogják tudni feltörni :)

Remélem érthetően írtam le, ha kérdésed van írj nyugodtan itt, vagy privátban.

2010. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Erre nem is gondoltam! 2 kérdésem lenne! Ez a LockFolder XP t nem jöttem rá hogy kell használni! Bővebb leírást lehetne kérni?

a 2. Ilyenek nincsenek magyarul?

2010. nov. 22. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:

A program telepítésekor meg kell adnod egy jelszót, amivel aktiválhatod és deaktiválhatod a védelmet. A programba belépve, a File fület megnyitva, kattints a Protect opcióra. Itt kiad három lehetőséget, neked a Folder vagy a File választás kell. Előbbi egy mappát, utóbbi csak egy fájlt rejt el.

Egy egyszerű példa: Ha az MSN-t le akarod védeni, kiválasztod a File>Protect>Folder opciót, kikeresed a mappáját, majd leokézod.

2010. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!