Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehetne Windows Xp-t két...

Zsomkovacs kérdése:

Hogy lehetne Windows Xp-t két partícióra telepíteni? /részletesebben lent/

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy a C:-n van a Windows mappa, de a Documents and Setting, a Program Files és minden más a D:-n. Lenne még a C:-ről egy lemezképfájl az E:-n. Így ha megsérül a Windows, csak visszaállítom az E:-ről, és minden programom fut. (tudom, menteni kell közben a registryt, meg ilyenek...). Először megpróbáltam a környezeti változókat állítani a Vezérlőpultből, de például a %ProgramFiles%-t nem állíthatom. Ezután elkezdtem keresgélni a Googlevel, és megtaláltam azokat a Registry kulcsokat, amiket át kéne írnom, ez meg is történt, a D:-n van a Documents and Settings. A problémák:


1) Ha belépek xy felhasználóval, létrejön egy xy.[gép neve].[belépés száma] nevű mappa, azt használja a sima xy helyett. Így egyrészt elvesznek a beállítások, másrészt két hónap múlva 1000 felhasználói profilom lesz? Mit lehet ezzel kezdeni?


2) Néhány program még mindig a C:-re települ (gondolom a %Systemdrive%-ot használják). Ezekkel mit lehet csinálni?


Egyáltalán, hogy lehet ezt hatékonyan megoldani? Van erre program?


Bocs a hosszú leírásért, és előre is köszi a válaszokat!


2010. dec. 11. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, van, úgy hívják hogy norton ghost. szedj le egy hiren's boot cd-t, írd ki, bootolj be vele aztán le lehet menteni az egész partíciót egy image file-ba, amit csak vissza kell állítani ha elkúródna.

nem írnám le a folyamatát, biztos van valami magyarázó videó hozzá.

2010. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Használj NTFS junction-öket, azzal 100%-os eredményt tudsz elérni.


Telepítés után az összes ilyen áthelyezendő mappáról másolatot készítesz az új helyére, majd az eredetiket törlöd, és raksz a helyükre NTFS junction-öket. A probléma persze ott adódik, hogy a rendszer nem fogja hagyni kitörölni pl. a windows mappát és társait, meg persze menet közben működésképtelenné is válna (átmenetileg). A cserét kívülről kell megoldani.


Ez csak alapötlet, a megvalósítás rád vár. Kísérletezz virtuális gépben, míg meg nem találod a pontos technikát. Csökkentett mód, valami live CD vagy ilyesmi, esetleg átrakod a vinyót másik gépbe.


[link]

2010. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van Hiren's Boot CD-m, és ismerem a Norton Ghostot. Azzal fogom a C-t az E-re menteni. De ettől még nem lesz minden adat (a rendszer kivételével) a D-n...
2010. dec. 11. 20:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez a junctionös megoldás tetszik... Bár elég nehéz utána a rendszervisszaállítás, de elvileg működik... Köszi! Egyéb javaslat?
2010. dec. 11. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!