Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell így tömöríteni?

Hogyan kell így tömöríteni?

Figyelt kérdés
Letöltöttem egy PS2 játékot, ami 16mb tömörítve, kibontás után a iso fájl pedig 1.24 GB. Hogyan lehet ilyen szintű tömörítést csinálni (veszteség nélkül)?
2010. dec. 25. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
hát ilyet még nem hallottam..ez engem is érdekelne..
2010. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ISO nagy része azonos karakterrel van feltöltve, így tömörítéskor ez az egész kb. 3-4 bájtnyi helyre tömöríthető.

Hasonlóan jó tömörítési arány érhető el txt fájlok esetén, főleg ha azonos betűk vannak benne. Próbáld csak ki.

2010. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor megoldható iso-ból ilyen szintű tömörítés bárminemű veszteség vagy minőségromlás nélkül? Milyen programmal lehet? Winrar jó? Kb. mennyi ideig tart egy ilyen művelet?
2010. dec. 25. 14:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézz bele az iso fájlba, lesz benne egy nagy méretű fájl, ami tulajdonképpen semmi információt nem tartalmaz, csak azonos karaktereket.

Tehát a valóságban nem tudsz ilyen tömörítést elérni semmivel, csak ha teszel be mondjuk egy 1GB-os csupa nullákból álló fájlt.

2010. dec. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor azt mondod, hogy nem működőképes, amit kibontottam? De akkor mi értelme?
2010. dec. 25. 18:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, attól, hogy benne van egy felesleges fájl, még lehet működőképes a többi része.

Biztosan csak idegesíteni akarják a jónépet evvel, vagy valaki áprilisi tréfaként beletett egy ilyen nagy méretű felesleges fájlt. Amúgy milyen játék, gondolom valami egyszerű lehet, mely kb. 20MB-on elfér.

2010. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez egy rendes játék ps2-re! Tehát biztos, hogy van legalább egy giga.
2010. dec. 25. 22:46
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a címe SWAT Siege. Megnézheted, hogy egy rendes 2005-ös játék.
2010. dec. 26. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!