Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet a processzor...

Hogyan lehet a processzor túlhajtását megszüntetni?

Figyelt kérdés

A CPU hőmérséklete azonnal 80 fok fölé ugrik, ha elindítok egy felhasználói programot-- például játék programot, víruskeresőt, ha böngészem az Internetet, fájlt keresek a merevlemezemen, stb. Mértem már 99 fokot is…


Pár napja letöltöttem egy diagnosztizáló programot ( Everest) és a túlhajtás menüben a program azt írja, hogy a CPU 23-as szorzóval működik.


Magáról a CPU-ról pedig ezt: Min / Max CPU szorzó

14x / 23x



Szeretném levenni a szorzószámot a lehető legalacsonyabb értékre, de a BIOS-ban nem találom a megfelelő beállítást.


a BIOS típusa: AMI BIOS


American megatrends Inc. 0401 2006. 05. 19



ALAPLAP: P5P800-VM s775 i865


Elsősorban azok segítségét kérem, akik ugyanezt a BIOS-t, használják. És légyszi, ne csak annyit írjatok, hogy az ADVANCED, vagy a POWER menükben keressem, mert százszor is átnéztem az egészet, hanem az almenüket is adjátok meg.


2010. dec. 28. 12:37
 1/4 anonim válasza:
Minek akarod levenni? Sokkal lassabb lesz. Inkább rendbe kéne tenni a hűtését: kitakarítani a hűtőt, megnézni megy-e a ventillátor. Ha ezek után is meleg akkor újrapsztázni, mert lehet, hogy megkeményedett alatta.
2010. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az előző is írta. Egyébként megcsinálhatod úgy, hogy bemész a biosba, és a "frekvencis és feszültség controll" lapon megnyomod az F7 billentyűt. És azt jelenti, hogy visszaállítottad alapértelmezett állapotba. Majd a mentés és kilépésre kattintasz, és enter. Aztán hagyod be bootolni a gépet, és ha továbbra is melegszik, akkor kezdheted a pucolást. Ventillátorok, paszta, ahogy az előző leírta.
2010. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért szerettem volna lejjebb venni a processzor szorzót, mert az Everest program túlhajtást jelez. Én nem piszkáltam a biost, de van a gépemen két, úgynevezett optimalizáló program is, és arra gondoltam, hogy valamit durván átállítottak.


Az EXIT menüben van lehetőség az alapértelmezett beállítások visszanyerésére ( DEFAULT), de utána is ugyanúgy melegszik.


A CPU ventilátor stabil a gépben, és szép csendben jár. Néha felmegy a fordulatszáma 2900 –ig is.


Egyébként pár napja a videokártya és a memória egyharmada elszállt. Aligha lehet más oka, mint a túlmelegedés, pedig a videokártyának is van saját ventillátora, amely nem szorul. Szóval elég bonyolultan viselkedik az egész rendszer.


Mi a paszta? Súrlódás csökkentő anyag? Baromira nem értek ám a géphez.


És hogy lehetséges az, hogy most, mikor a Word-be írok, a CPU mindössze 51 fok, de mihelyt megnyitok egy weblabot, máris felmegy 80- ra?

2010. dec. 28. 19:43
 4/4 anonim ***** válasza:
lehet hogy halkan megy a hűtő, de szerintem menj el számtech boltba, kérj HŐPASZTÁT, szedd le a processzorhűtőt, takarítsd ki rendesen (akár vízzel is, de csak a hűtőtömböt. a ventilátort le lehet csavarozni/pattintani) aztán denaturált szesszel takarítsd le a hűtő alját és a processzor tetejét, utána a procira kenj pasztát, rakd össze és próbáld ki. talán megoldja a problémát. meg esetleg vedd le a gép oldalát jobb hűtés miatt.
2010. dec. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!