Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ahhoz hogy meg tudj élni a...

Ahhoz hogy meg tudj élni a programozásból mennyit kell tanulni pluszban suli mellett?

Figyelt kérdés

Középsulis vagyok, műszak infóra előkészítő szakon, de 1 vicc amit tanítanak. Excel meg iylen microsoft termékeket vettük 2 évig, még az algoritmusokat se néztük át részletesen, excelbe a szum meg az ilyen alap dolgok voltak csak elmagyarázva.Most programozás alapokat vesszük, de 2 év sztem kevés lesz már bármire is ha érettségire is akarunk ismételni, és ugye ott a szóbeli amit ki kell dolgozni.

És ahogy olvasgattam műszak infósok véleményét: amellett h matek professzorrá képzik ki őket nem tanulnak szinte semmi használható dolgot programozás téren.


2010. dec. 28. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

műszaki infó = hardver

programozó infó amire te gondolsz.

Én informatika szakon vagyok középsuliba de mi rendesen tanulunk Pascalt meg Delphit.

Nekem heti 6 programozás + heti 2 adatbázis órám van és teljesen elég.

Az egyetem a lényeg és ha programozó akarsz lenni akkor programozói informatika szak kell nem műszaki.

És meg lehet belelő rendesen élni ha elvégzed korrekten az egyetemet nem pedig lébecolsz.

2010. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom itt a műszak infó alatt a mérnök informatikust érted.


Nos, az nem kispálya. Írod, hogy "matek professzorrá képzik ki őket", gondolom, akkor a BME-VIK-re gondolsz, ott tudok ilyesmiről. De nehogy ezt hidd, hogy nem programoznak. Az is van nagyon keményen, csak még nem az első félévben. Még a villamosmérnökök is elég keményen tanulnak programozni, nemhogy az informatikusok. Ott nagyon megtanítják, egyáltalán ne becsüld le.


Ajánlom, ha odamész, hogy legalább alapszinten tudj programozni. Szóval az semmiképp ne legyen, hogy odamész, és nézel, mint borjú az újkapura, hogy mi az, hogy programozás. Persze gondolom Te nem ilyen vagy a leírás alapján, de azért mindig érdemes gyakorolni. De nagyon izgulni sem kell, azért nem csapnak ott sem rögtön a lecsóba.


Bejutni meg nevetségesen könnyű. 370 pont volt a határ idén, ami nagyon-nagyon kevés. Ahhoz még emelt szintű érettségi meg nyelvvizsga sem kell nagyon. Persze ajánlott.

2010. dec. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!