Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudnám DivX...

Milyen programmal tudnám DivX formátumú filmjeimet (változatlanul Divx-ben) DVD lemezre írni, de úgy, hogy menüje is legyen?

Figyelt kérdés
Van jónéhány kedvenc filmem, amiket helytakarékosságból divx-ben mentettem el, de szükségem lenne a helyre a merevlemezemen, így szeretném kiírni őket. Sokkal elegánsabb megoldás lenne, ha tudnék menüt is csinálni a lemezre, de mindeddig nem találtam olyan szoftvert ami divx avi-hoz menüt is készítene :S
2009. jan. 26. 01:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Winavi


Convertxtodvd


Nero vision


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. jan. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja bocs.Ezekkel nem marad divx,mert átkonvertálja őket dvd-be.


Off:

De végülis tök mindegy.Egy dvd-egy film,ha már menüt is akarsz.Egyébként nem nagyon szokta ezt senki se csinálni.Egyszerűbb adatként kiírni.Akkor felfér három-négy film is egy dvd lemezre.Az újabb asztali playerek meg mind lejátszák már a divx-et is.

2009. jan. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Találtam még egyet:


Dvdflick


Ez ráadásul ingyenes,ha érdekel valakit:)

2009. jan. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Avi-hoz úgy tudom nem lehet menüt készíteni. Ha nagyon szeretnéd, van egy megoldás, de konvertálással jár, és a végeredmény dvd lesz. Az avikat konvertálod mpeg2-vé a pl WinAVI programmal, utána pl TmpegEncoderDvdAuthor programmal beolvasod azokat, csinálsz menüt, és kiírod. Az mpeg2 beolvasásánál legelső kockát kell csak hagyni Chapter-nek, ez alapján tudod külön-külön indítania a filmjeidet. Először, rövid mpeg2-ket készíts az avikból, és próbálkozz, hogy passzolnak-e, mert csak azonos jellemzőkkel bíró mpeg2-ket tud szerkeszteni a TmpegEDVDAuthor. Ha nem passzolnak, akkor állítgatni kell a WinAVI-val. Elég macerás, egyszer megcsináltam két filmmel...soha többet...Egyből dvd video-nal konvertálok már csak. Egy próbát azért megér...már csak tanulás miatt is...talán.
2009. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat - ezeket a megoldásokat többségében ismertem :D A dolog lényege az lett volna, hogy divx maradjon, de menüvel (kiírni egyébként a DivX Converter lejátszójával szoktam - abban van ilyen opció - de ismerem a többit is)

Azért kérdeztem, mert találkoztam már ilyen (divx formátumú de menüvel rendelkező) lemezzel, csak sajnos nem attól kaptam, aki készítette, így nem tudtam felderíteni az illető szoftver mibenlétét :S

2009. jan. 26. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ez meglepett, érdekel ez a program, kíváncsi lettem rá...
2009. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már melyok? A DivX Converter?
2009. jan. 26. 13:05
 8/9 A kérdező kommentje:

Itt a honlapja: [link]

...de "persze" én nem innen szereztem be :P

2009. jan. 26. 13:10
 9/9 A kérdező kommentje:

...ja, és akkor most veszek magamnak egy "ásd el magad" felszerelést! :P

Most látom csak, hogy elküldtem a linket: azt hiszem meg is találtam azt amit keresek: itt a honlapon... Legalábbis ha csekély angol tudásom nem vezet félre, ez a DivX Author pont ezt (is) tudja, amit én szeretnék...

Mentségemre szóljon: rég néztem be ide (a honlapra) mindíg a Google-lal keresgéltem, az pedig nem "dobta"..

Na mindegy - most megyek, és kipróbálom :D

2009. jan. 26. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!